Sosyal Medya Ekim 22, 2021 15:51

Donald Trump Kendi Sosyal Medya Platformunu Kuruyor

Eski başkan Donald Trump yasaklardan sonra kendi sosyal platformunu kuracağını belirtmişti. İşte son gelişmeler ve detayları.
Donald Trump Kendi Sosyal Medya Platformunu Kuruyor

Eski ABD Başkanı Donald Trump, geçen yılki seçim yenilgisinin ardından ABD Başkenti’nde şiddeti körüklediği iddia edilen rolü nedeniyle tüm büyük sitelerden yasaklandıktan kendi sosyal medya platformunu başlatacağını duyurmuştu.

Geçtiğimiz günkü yaptığı açıklamada Trump, Trump Media & Technology Group(TMTG) şirketine bağlı olacak olan “TRUTH Social” sosyal medya platformunun önümüzdeki ay açılacağını söyledi.

Başkan, “Bazılarının Twitter’da büyük bir varlığı olduğu bir dünyada yaşıyoruz, ancak en sevdiğiniz Amerikan Başkanı susturuldu. Bu kabul edilemez.” dedi.

Yazılı açıklamasında ayrıca “Truth Social’daki ilk TRUTH’umu çok yakında göndereceğim için heyecanlıyım. TMTG, herkese ses verme misyonuyla kuruldu. Yakında TRUTH Social hakkındaki düşüncelerimi paylaşmaya başlayacağım ve Big Tech’e karşı savaşacağım için heyecanlıyım” dedi.

Yeni sosyal , önümüzdeki ay bir beta lansmanıyla çıkacak ve 2022‘nin ilk çeyreğinde tam kullanıma sunulacak. Ayrıca şirket bu ağda eğlence ve haber programları ile podcast içeren üyelik bazlı platformlar kurması gibi planları da var.

Twitter, seçimlerin çalındığına dair paylaşımları tekrarlayan tweetler attıktan sonra, eski cumhurbaşkanın hesabını “Sivil Dürüstlük politikasının tekrarlanan ve ciddi ihlalleri” nedeniyle ilk başta 12 saat yasaklamıştı. Daha sonra platform yasağı kalıcı hale getirdi. Ayrıca Facebook, Snapchat ve YouTube gibi diğer sosyal platformlar da 6 Ocak ayaklanmalarından sonra eski cumhurbaşkanının hesaplarını yasaklamıştı. Eski başkanın yeni sosyal platformunun nasıl olacağını önümüzdeki ayda öğreneceğiz. Gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.