Akıllı Telefon Ekim 22, 2021 20:41

Android 12 Pek Çok Kullanıcıya Saç Baş Yoldurttu

Android 12 güncellemesi geçtiğimiz gün itibariyle Pixel telefonlar için dağıtıma sunuldu. Fakat yeni sürüm pek de hoş gelmedi.
Android 12 Pek Çok Kullanıcıya Saç Baş Yoldurttu

Google kısa süre önce Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’yu duyurmasının ardından Android 12 güncellemesini resmi olarak dağıtıma sundu. Pixel 3 / 3 XL ve sonrası Pixel telefonları kapsayan güncellemede ilk gün itibariyle pek çok sorun ortaya çıkmış durumda.

Google Destek sayfasında neredeyse tüm Pixel kullanıcılarının önemli sorunları dile getirdiğini görüyoruz. Bir Pixel 4a 5G kullanıcı, Android 12 güncellemesinin ardından bazı uygulamalarda çökmekler yaşadığını ve pilin hızla tükendiğini bildiriyor.

Tony Rutkowski adlı bir kullanıcı ise Pixel 5 telefonunu birden fazla kere fabrika ayarlarına çevirmesine rağmen çökmeye devam ettiğini söyledi. Bir Pixel 4 kullanıcısı ise Android12 güncellemesinin ardından telefonunda yüz tanıma özelliğinin artık çalışmadığını ifade ediyor. Yeniden başlatma sonrası her şey normale dönüyor, fakat bir süre sonra yüz tanıma yeniden çalışmıyor.

Android 12

Uygulamalarda donmalar, çökmeler, kilit açma sorunları, sistemin durması, özellikle kamera uygulamasında yaşanan çökmeler, pil sorunları derken Android12 güncellemesi pek de hoş gelmemişe benziyor.

Tüm bu sorunlar birçok kullanıcı tarafından dile getirilmiş durumda. Google’ın resmi destek sayasında dile getirilen bu sorunlar için kısa süre içerisinde kapsamlı bir güncelleme yayınlaması bekleniyor.

Öte yandan Android12’nin Pixel 6 serisinde nasıl çalışacağı merak konusu. Özel bir işlemci olan Tensor çiple birlikte telefonların son kullanıcı ile buluşması sonrası dileriz benzer sorunlar görülmez.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.