Akıllı Telefon Ekim 21, 2021 16:23

Ve Redmi Note 11 Pro Karşınızda!

Redmi Note 11 Pro sadece bir hafta uzağımızda. Heyecanla beklenen telefonun resmi görselleri gelmeye başladı. Bakalım tasarım nasıl olmuş?
Ve Redmi Note 11 Pro Karşınızda!

Redmi Note 10 serisinin tanıtımı üzerinden daha altı ay geçmişken Redmi Note 11 serisi için tarih verildi. Redmi, 28 Ekim tarihinde gerçekleştireceği etkinlikte Redmi Note 11 serisinin resmi olarak duyuracak. Seride Redmi Note 11, Redmi Note 11 Pro ve Note 11 Pro Plus’ın yer alacağı kesinleşti. Şirket aynı etkinlikte ayrıca yeni nesil Redmi Watch akıllı saatin de duyurusunu gerçekleştirecek.

Redmi Note 11 serisine dair resmi paylaşımlar başladı. Şirket ilk etapta serinin basın görsellerini yayınladı. Buradaki bilgilerde Redmi Note 11 serisinin kamera çıkıntısı dahil sadece 8,34 mm kalınlığında olacağı bilgisi verildi.

Redmi Note 11

Yine telefonun yandan yayınlanan görüntülerinde çerçevenin düze bir yapıda olduğu görülüyor. iPhone 12 serisinde gördüğümüz bu tasarım anlayışı güzel görünse de keskin kenarlar bir süre eli rahatsız etmeye başlıyor. Redmi Note 11 serisinde kasa hafif tutularak en azından bu rahatsızlığın en aza indirildiğini düşünüyoruz.

Redmi Note 11 Pro

Bir başka görselde ise telefonun nasıl bir arka görünüme sahip olacağı gösteriliyor. Sol üst köşeye yerleştirilen kamera modülü fena görünmüyor. Bu dizilimi aslına bakarsanız Redmi Note 10 serisinde gördük. Buradaki ünite üzerinde dört arka kamera ve LED flaş yerleştirilmiş.

Redmi’nin paylaştığı bir başka görselde ise telefonun arkasının özel bir malzeme ile kaplandığından söz ediliyor. Alışılmışın dışında olan bu cam malzeme ışığın fazla olduğu ortamlarda parlamaları engelleyecek. Bu kaplama muhtemelen parmak izi lekesi de bırakmayacaktır.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.