iPhone Ekim 21, 2021 15:55

iPhone 13 Pro Ön Kamera Puanı Açıklandı!

Apple'ın yeni gözdesi iPhone 13 Pro, ön kamerası ile ilk 10'a girmeyi başardı. Bakalım bu canavar DxOMark'tan kaç puan almış?
iPhone 13 Pro Ön Kamera Puanı Açıklandı!

Apple geçtiğimiz ay iPhone 13 ailesini resmi olarak satışa sundu. Arka kamerası övgü üzerine övgü alan iPhone 13 Pro serisi, Apple’ın yüzünü güldürmeyi başarmıştı. En iyi fotoğraf çeken telefonlardan biri olan Pro serisi, özellikle içerik üreticilerinden tam onay almayı başardı. Bugün ise DxOMark ekibi Apple’ın yeni canavarının ön kamerasını test etti. Aldığı puan ile ilk 10’a girmeyi başaran telefon, yine de Android telefonların gerisinde kalıyor.

Şu an DxOMark’a göre en iyi ön kameraya sahip olan telefon 106 puan ile Huawei P50 Pro modeli. Apple’ın gözbebeği ise bu testten 99 puan almayı başarıyor. TrueDepth kamera modülünü bu yıl küçülterek bize daha küçük çentik sunan Apple, ön kamerada küçük iyileştirmeler yapmış. Kıyasalama olarak iPhone 12 Pro’nun ön kamerasının bu testten 98 puan aldığını belirtelim. Selfie çekme tutkunuysanız, yeni model size çok büyük farklılıklar sunmayabilir.

iPhone 13 Pro

Apple’ın çok güvendiği telefonu şu sıralar gerçekten de kapış kapış satılıyor. Tasarımsal açıdan büyük yenilik sunmasa da donanım, kamera ve ekran konusunda bu canavar gerçektende görülmeye değer. Ancak Türkiye’deki fiyatlar maalesef ki ortada. Kurlardan ve vergilerden dolayı Apple Türkiye’nin eli bağlı görünüyor. Eğer bu canavarı almak istiyorsanız iPhone 11 veya daha eski bir modele sahip olmalısınız ki geçtiğinize değsin. Yoksa 16.000 TL vermek biraz mantıksız olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.