Akıllı Saat Ekim 21, 2021 15:51

Galaxy Watch 4 Güncelleme ile Apple Watch Oldu!

Samsung'un akıllı saati Galaxy Watch 4 aldığı son güncelleme ile Apple Watch'un özelliklerine sahip oldu. İşte güncellemenin detayları.
Galaxy Watch 4 Güncelleme ile Apple Watch Oldu!

Samsung, hareket kontrolü, düşme algılama iyileştirmeleri, saatin görünümünü stilinize uyacak şekilde özelleştirmenize ve ilgili verileri göstermenize olanak tanıyan geliştirilmiş saat yüzleri gibi birçok yeni özellik getiren Galaxy Watch 4 serisine büyük bir güncelleme sunmaya başladı. Güncelleme ile Samsung’un akıllı saati resmen Apple Watch oldu diyebiliriz.

Yeni Saat yüzleri

Aralarından seçim yapabileceğiniz yeni Info Brick saat kadranı, kalp atış hızı ve stresten günlük aktivite durumuna kadar en çok önem verdiğiniz istatistikleri gösteriyor. Komplikasyonlar, bir bakışta önemli bilgilere hızlı bir şekilde erişmenizi ve en çok kullandığınız uygulamaları başlatmanızı sağlıyor.

Artık Animals saat kadranında görüntülemek için pil ömründen hatırlatıcılara, mesajlara, adım sayınıza ve çok daha fazlasına kadar dört komplikasyonu karıştırıp eşleştirebilirsiniz. My Photo+ saat yüzünüz için yalnızca sabit bir fotoğraf yerine hareketli bir GIF de seçebilirsiniz.

Güncelleme ayrıca Steps Challenge saat yüzüne daha eğlenceli animasyonlar getiriyor. Buna, yarışmanızın her adımında sizi takip edecek animasyonlu bir ayı da dahildir – bir mücadeleye başlamadan önce esnemekten kazandığınızda tezahürat yapmaya kadar.

Galaxy Watch 4

Hareket kontrolleri

Watch4’te, önkolunuzu iki kez yukarı ve aşağı hareket ettirdiğinizde ve aramaları reddetmek veya alarmları kapatmak için bileğinizi iki kez döndürdüğünüzde aramaları yanıtlamanızı sağlayan bir seçenek zaten yer alıyordu. Yeni güncelleme, seçilen bir uygulamayı veya özelliği etkinleştirmek için yararlı bir kısayol görevi görebilecek yeni bir el hareketi içeriyor.

Bileğinizle basit bir “vur, vur” hareketi yaparak önceden seçilmiş bir uygulamayı açabilir, egzersiz listesini açabilir, ışığı açabilir ve hatta yeni bir hatırlatıcı oluşturabilirsiniz.

Geliştirilmiş Düşme Algılama

Samsung, geçen yıl Galaxy Watch 3’te, kullanıcının egzersiz sırasında düştüğünü bildiren Düşme Algılama özelliğini tanıttı. Galaxy Watch4 güncellemesi artık hassasiyeti, siz hareketsiz dururken bile bir düşüşü algılayabilecek şekilde ayarlamanıza olanak tanıyor. Ayrıca önceden seçilmiş dört kişiye kadar SOS bildirimi gönderebilir.

Samsung ayrıca 60 günlük ücretsiz Strava aboneliği sunuyor. Bu, gelişmiş egzersiz analizi, eğitim planları, güvenlik özellikleri ve daha fazlasını sağlıyor. Galaxy Watch4 serisinin yeni güncellemesi Güney Kore’de yayınlandı. Güncelleme yakında diğer pazarlarda da gelecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.