Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

WhatsApp Beklenen Özelliğini Kullanıma Sundu! Bunu Mutlaka Yapın!

WhatsApp uzun süredir beklenen uçtan uca şifreli yedekleme özelliğini hem iOS hem de Android kullanıcılarının beğenisine sundu.

WhatsApp Beklenen Özelliğini Kullanıma Sundu! Bunu Mutlaka Yapın!

Geçen ayın başlarında WhatsApp , uçtan uca şifreli yedeklemelerin yakında kullanıma sunulacağını duyurmuştu. Popüler mesajlaşma platformu söz verildiği gibi, şirket şimdi küresel olarak iOS ve Android’de uçtan uca şifreli yedekleme özelliğini kullanıma sunmaya başladı.

Uçtan uca şifreli yedekleme ile WhatsApp’ın kullanıcıları, yedeklemelerini istedikleri bir parola veya 64 haneli bir şifreleme anahtarı ile güvence altına alabiliyor. Şirket, ne WhatsApp’ın ne de yedekleme hizmet sağlayıcısının yedekleri okuyamadığını veya yedekleri okuyamadığını söylüyor.

Uçtan uca şifreli yedeklemeler, Google Drive ve iCloud için geçerli olacak. Facebook’un çatısındaki şirket, bunun, anahtar depolama ve bulut depolamanın etkinleştirilmesi için tamamen yeni bir çerçeve gerektirdiğini söylüyor. Kullanıcılar bu seçeneği Ayarlar → Sohbetler → Sohbet yedekleme → Uçtan Uca Şifreli Yedekleme’ye giderek etkinleştirebiliyor. Güvenliğiniz için bu özelliği mutlaka etkinleştirmeniz gerektiğini belirtelim.

WhatsApp

Güvenlik konusunda 2021’in başında büyük skandallara imza atan WhatsApp’ın bu tip yenilikleri ile kullanıcıların gönlünü alması oldukça sevindirici. Geçtiğimiz haftalarda dünya çapında 6 saatten fazla kesinti yaşayan WhatsApp’ın önümüzdeki günlerde yenilikler ile karşımıza çıkması bekleniyor. Bu yenilikler sayesinde Telegram‘daki gibi daha eğlenceli ve efektif bir mesajlaşma deneyiminin sunulacağını düşünüyoruz.

Son olarak güvenliğiniz için uygulamayı App Store veya Play Store’dan sürekli güncellemeniz gerektiğini belirtelim. Yeni özellikleri bu güncellemeler ile kullanabileceğinizin de altını çizelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.