Xiaomi Ekim 14, 2021 17:25

Xiaomi 12 Ultra Kamerada iPhone 13 Pro’dan Daha İyi Olacak

Xiaomi'nin yeni canavarı Xiaomi 12 Ultra hakkında ilginç bilgiler ortaya çıktı. Söylentiye göre kamera iPhone 13 Pro'dan daha iyi olacak.
Xiaomi 12 Ultra Kamerada iPhone 13 Pro’dan Daha İyi Olacak

Apple’ın geçtiğimiz yılki telefonları iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max, çok yüksek kaliteli bir stabilizasyon sistemi ile gelmişti. Ancak Apple bunu bir adım öteye taşımış ve iPhone 13 Pro serisinde yeni bir stabilizasyon mekanizmasına yer vermişti. Android telefonlarda olmayan bu stabilizasyon sisteminin Xiaomi 12 Ultra ile Android dünyasına da geleceği ortaya çıktı.

Xiaomi 12 Ultra kamerası ile ön plana çıkacak

Hatırlayacağınız üzere daha önce, beş eksenli stabilizasyon çalışması Oppo tarafından duyurulmuştu. Şimdi ise diğer Çinli firma Xiaomi de aynı mekanizma üzerinde çalışıyor. Vivo X60 Pro’nun karşısındaki Xiaomi’nin eksenel bir sabitleyiciye sahip olacağı söyleniyor. Hatta Xiaomi daha ileri gitmek ve beş eksenli bir sistem sunmak istiyor. Bu sistem hem merceği hem de sensörü dengeleyecek.

Genel olarak, Xiaomi 12 şu anda kağıt üzerinde devrim niteliğinde bir yenilik sunmuyor. Mi 11 gibi bir kamera sistemi ile gelecek olan yeni amiral gemisi kamera konusunda bir dizi iyileştirme ile gelecek. MIUI 13 ile kamera uygulamasını şahlandıracak olan Xiaomi’nin 12 Ultra modeli ile DxOMark’ta Huawei P50 Pro’dan tahtını geri alması bekleniyor.

Xiaomi 12

Yine 2022’nin en iyi kameralarından birine sahip olacak olan 12 Ultra, Snapdragon 898 yonga setinden beslenecek. 8 GB, 12 GB ve 16 GB RAM opsiyonları ile gelmesi beklenen bu canavarın önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde tanıtılması bekleniyor. Ana model ise Aralık ayında bizlerle birlikte olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.