Akıllı Telefon Ekim 14, 2021 8:52

Sony Xperia 1 III Pro Hakkında İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

Sony'nin birkaç gün sonra duyuracağı telefona dair ilk bilgiler gelmeye başladı. telefonun Sony Xperia 1 III Pro ismini alması bekleniyor.
Sony Xperia 1 III Pro Hakkında İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

Sony geçtiğimiz gün 25 Ekim tarihinde bir etkinlik gerçekleştireceğini açıkladı. Paylaşılan görsel ve üzerindeki ifadeler yeni bir Xperia telefonun haberini veriyor. Hatta renkler telefonun kamera odaklı olacağını onaylıyor. Henüz kesin olmamakla birlikte tanıtılacak telefonun Sony Xperia 1 III Pro şeklinde isimlendirilmesi bekleniyor.

Şu ana kadar sır gibi saklanan telefon hakkında ilk bilgiler Çin’den geldi. Burada 3C sertifikası alırken görünen 5G destekli telefona 30 watt hızlı şarj desteği eşlik edecek. Sony’nin nisan ayında duyurusunu gerçekleştirdiği Xperia 1 III ve Xperia 5 III modellerinde de yine 30 watt hızlı şarj desteği yer aldı. Her iki telefonda 4.500 mAh büyüklüğünde piller kullanılırken, pilin %50’lik kısmı 30 dakikada şarj ediliyor.

Sony Xperia Pro modeli

Sony Xperia Pro modeli

Xperia 1 III Pro’nun muhtemel özellikleri arasında Snapdragon 888 / 888 Plus, 16GB RAM, 512GB dahili depolama ve mikro HDMI bağlantı noktası geliyor. IP68 sertifikası, stereo hoparlör ve yana monte parmak izi tarayıcısı da yine sayabileceğimiz bazı özellikler olacak.

Öte yandan tanıtılacak telefon için sürpriz bir iddia da gündeme atıldı. Buna göre 25 Ekim’de tanıtılacak telefon, Sony Xperia 5 III’ün Çin versiyonu olabilir. Sonuç olarak hangi telefon tanıtılırsa tanıtılsın ülkemiz kullanıcılarını pek de ilgilendirmeyecektir. Zira Sony Mobile birkaç yıl önce tası tarağı toplayıp ülkemizden ayrıldı.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.