Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 14, 2021 13:52

iPhone 13’ün Kamerası Pembe Dizi Gibi Oldu!

DxOMark'ta aldığı puan ile şaşırtan iPhone 13'te yeni bir sorun ortaya çıktı. iPhone 13'ün kamerası bazı kullanıcılarda pembeye döndü.
iPhone 13’ün Kamerası Pembe Dizi Gibi Oldu!

Apple’ı DxOMark’ta şaşırtan puanlar alan yeni canavarı iPhone 13, sorunları ile gündeme gelmeye devam ediyor. Telefonun piyasaya sürülmesinden sonra kullanıcılar, ekranda ve dokunmatik ile ilgili sorunlar, şarj simgesinin görüntülenmesiyle ilgili hatalar gibi çeşitli hatalar bulmuştu. Bugün ise kamera tarafında bir sorun daha meydana geldi. iPhone 13’ün kamerası ultra geniş açılı kamerayı açtığınızda ekranda dikey pembe şeritler çıkıyor.

Sorunla karşılaşan iPhone 13 sahipleri tarafından belirtildiği gibi, kamerayı açarken başlangıçta herhangi bir sorun görünmüyor. Ancak ultra geniş açı moduna geçtikten sonra, ekran titremeye başladığında ve bu tür çizgiler göründüğünde ortaya çıkıyor. o.

Çinli kaynaklar bunun yaygın bir sorun değil, ultra geniş açılı kameranın donanım arızasından kaynaklanan özel bir durum olduğuna inanıyor. Son zamanlarda inceleme yapanlar, geceleri aynı sahneyi çekerken iPhone 12 ve iPhone 13’ü karşılaştırdı. Karşılaştırmalı fotoğraflar, en yeni iPhone 13’ün hayalet eserler sorununu çözmediğini gösterdi.

iPhone 13'ün Kamerası

Apple’ın bu sorunların önüne geçmek için önümüzdeki haftalarda iOS 15.1 güncellemesini sunması bekleniyor. Eğer güncelleme ile de bu sorunlar çözüme kavuşmazsa muhtemelen Cupertinolu teknoloji devi değişim programı başlatmak zorunda kalacak.

Bu tip sorunlar üretim hattında kaynakalanan olumsuzluklardan dolayı zaman zaman meydana gelebiliyor. Bu noktada önemli olan firmaların nasıl bir reaksiyon verdiği. Apple bu zamana kadar ücretsiz değişim programları ile kendini kanıtlamayı başardı. Müşterilerinin her zaman yanında olan Apple, bu sorun için de en kısa sürede bir aksiyon alacaktır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.