Akıllı Telefon Ekim 13, 2021 9:22

Sony Yeni Xperia Telefon İçin Tarih Verdi! Xperia 1 III Pro mu Geliyor

Sony yeni bir Xperia telefon için tarih verdi. Beklentiler kamera odaklı üst segment yeni bir Xperia telefonun tanıtılması yönünde.
Sony Yeni Xperia Telefon İçin Tarih Verdi! Xperia 1 III Pro mu Geliyor

Sony yeni bir Xperia telefon için kolları sıvamış durumda. Japon teknoloji devi, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda 25 Ekim’de yeni bir Xperia telefonun müjdesini verdi. Telefonun hangi kategoride olacağı, nasıl bir tasarıma ve özelliklere sahip olacağı şu an içi gizemini koruyor. Etkinliğe iki haftadan kısa bir süre kalırken bu yönde herhangi bir sızıntının da gerçekleşmemiş olası doğrusu ilginç.

Sony’nin tanıtım etkinliği için paylaştığı poster telefonun kamera odaklı olacağını gösteriyor. Bu noktada piyasaya çıkması bir hayli uzayan Xperia Pro’nun devam modelini 25 Ekim tarihinde görebiliriz.

Daha önceki söylentilere göre Sony, bu yeni cihazı Xperia PRO II yerine Xperia 1 III Pro olarak piyasaya sürebilir. 16 GB RAM, Snapdragon 888 işlemci, mikro HDMI bağlantı noktası ve tabii güçlü bir kamera paketi telefonda yer alması muhtemel bazı özellikler olacak.

Telefonda önceki modelde olduğu gibi büyük ihtimalle 6,5 inç büyüklüğünde 4K (1644x3840piksel) OLED HDR ekran tercih edilecek. Telefonun kamera birimi Xperia 1 III’ten farksız hatta daha iyi de olabilir. IP68 sertifikası, stereo hoparlör, 30 watt hızlı şarj desteği ve yana monte parmak izi tarayıcısı beklediğimiz diğer özellikler.

Xperia 1 III Pro tanıtıldıktan ne kadar süre sonra satışa sunulur bilmiyoruz. Sony’nin bu noktada sicili kabarık ve daha önce kullanıcıları aylarca beklettiğini gördük.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.