Akıllı Telefon Ekim 13, 2021 9:55

Sony Xperia 1 IV Devrim Niteliğinde Bir Kamera İle Geliyor

Gelecek yılla birlikte kamera zincirlerini kıran markalardan biri de Sony olacak. Sony Xperia 1 IV 'te sürpriz diyeceğimiz kameralar olacak.
Sony Xperia 1 IV Devrim Niteliğinde Bir Kamera İle Geliyor

Sony de Apple gibi akıllı telefonlarında 12 megapiksel kamera çizgisini sürdürenlerden. Fakat bu durum gelecek yılla birlikte değişeceğe benziyor. Apple’ın iPhone 14 serisinde 48 megapiksel ana kameraya geçiş yapacağı şimdiden dillendiriliyor. Son gelişmelere bakılırsa Sony de Xperia 1 IV modelinde yüksek çözünürlüklü kameralara geçiş yapacak.

Xperia 1 IV’ün 50 MP sensörlü bir kamera sistemine sahip olabileceği iddia ediliyor. Öncül modelden farklı olarak telefonda dört arka kamera göreceğiz. Ana kamera her ne kadar 50 megapiksel olsa da ufak bir kırpma ile 48 megapiksele çekilecek.

Sony Xperia 1 III

Sony Xperia 1 III

Xperia 1 IV’’teki kameralar ve piksel boyutları “48 MP 1.12 um, 50 MP 1.0 um (48 MP Kırpma), 48 MP 0.9 um (Yeni), 48 MP 0.8 um” şeklinde görünüyor. Kameraların sensör tipleri şu an için bilinmiyor, fakat birinin etkili yakınlaştırma için periskop kamera olacağı gelen bilgiler arasında.

Sony, bir sonraki amiral gemisi telefonda çözünürlükleri artırmakla kalmayıp sensör piksel boyutunu da önemli ölçüde artırıyor. Işık hassasiyeti artırılan kameralar haliyle daha iyi fotoğrafçılık deneyimi yaşatacak.

Sony, dünyanın bir numaralı mobil sensör üreticisi olmasına rağmen kamera tarafında hiçbir zaman iddialı olamadı. Xperia 1 IV ile bu durum değişir diye düşünüyoruz. Fakat Sony telefonlardaki en büyük sorun tabii ki kamera değil. En büyük sorun satış sürecinin geç başlaması ve artık birçok ülkede resmi olarak satışa sunulmaması.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.