Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 13, 2021 18:51

Qualcomm ile Nothing Yeni Canavarlar İçin El Sıkıştı

Yonga seti devi Qualcomm ile OnePlus'tan ayrılanların kurduğu Nothing firması yeni canavarlar için ortaklık kurduğunu açıkladı.
Qualcomm ile Nothing Yeni Canavarlar İçin El Sıkıştı

Londra merkezli teknoloji şirketi Nothing, Qualcomm Technologies Inc. ve gelecekteki teknoloji ürünlerine güç verecek Snapdragon platformuyla işbirliği yaptığını duyurdu. Şirket ayrıca stratejik ve özel yatırımcılardan 50 milyon dolarlık bir A Serisi uzatmayı tamamladığını da açıkladı. Bu rekor tutarın, markanın ekosisteminin bir parçası olarak yeni ürün kategorilerine girmesine hazırlık olarak araştırma ve geliştirme için kullanılacağını söyledi.

Qualcomm kısa süre önce Snapdragon Sound için yeni AptX Kayıpsız Bluetooth ses teknolojisinin piyasaya sürüldüğünü açıklamıştı. Nothing’in önümüzdeki aylarda yeni ses ürünlerini tanıtması bekleniyor. Muhtemelen ortaklığın ilk meyvesi ses ürünleri üzerinden gelecek.

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Nothing’in ilk ürünü olan Ear (1) TWS kulakiçi kulaklıkların piyasaya sürülmesinden sonraki iki ay içinde, dünya çapında 100.000’den fazla kulakiçi kulaklık sattığı belirtiliyor. Şeffaf yapısı ile dikkat çeken ve tasarım harikası olan Ear (1) kulaklık ses konusunda da oldukça tatmin edici yorumlar almayı başardı.

Nothing’in şimdilik telefon üretme gibi bir resmi planı yok. Ancak bu olmayacağı anlamına gelmiyor. Önümüzdeki yıl tasarım harikası bir telefon da Nothing firmasından görebiliriz.

Qualcomm Nothing

Nothing’in CEO’su ve Kurucu Ortağı Carl Pei; “İlk ürünümüz Ear (1)’in başarılı lansmanı, yeni bir meydan okuyucu markanın ortaya çıkması ve günümüzün aynılık denizini bozması için yer olduğunu kanıtladı. Kullanıcılar, kullanımı daha basit, erişilebilir, ancak harika görünen daha iyi ürünleri hak ediyor. Kesintisiz bağlantı, insanlar ve teknoloji arasında engellerin olmadığı bir gelecek vizyonumuza ulaşmak için çok önemlidir. Hiçbir Şey’in bir sonraki büyüme aşamasına ulaşmak için Qualcomm Technologies ve stratejik yatırımcılarımızla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Qualcomm’un kıdemli başkan yardımcısı ve başkanı Enrico Salvatori ise bu ortaklık hakkında; “Nothing’in merakla beklenen teknoloji ürünleri ekosistemini hayata geçirmesine yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz. Snapdragon mobil platformlarının gücünü ve verimliliğini birçok farklı cihaz kategorisinde 5G bağlantısıyla birleştirerek, tüketicilere fayda sağlamayı ve daha zengin, daha sürükleyici deneyimler sunmayı amaçlayan yenilikçi ürünlerin geliştirilmesini teşvik ediyoruz.” dedi.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.