Akıllı Telefon Ekim 13, 2021 12:56

Galaxy S22 Ultra’nın Tasarımı Tartışma Konusu! Son Görüntüler Çok Daha İyi

Galaxy S22 Ultra tasarımıyla epey bir konuşulacağa benziyor. Son fotoğraflarda S22 Ultra daha iyi bir kamera tasarımına sahip görünüyor.
Galaxy S22 Ultra’nın Tasarımı Tartışma Konusu! Son Görüntüler Çok Daha İyi

Samsung Galaxy S22 Ultra tasarım tarafında büyük heyecana neden olacak. Bu iddia Samsung’a yakın kaynaklardan tarafından bir süre önce dillendirildi. Tabii hemen sonrasında telefonun render görüntüleri sızdırıldı. Açıkçası kamera dizaynı bırakın bizi heyecanlandırmayı aksi yönde tasarımı çok ama çok geri götürüyordu.

“P” şeklinde çıkıntılı kamera büyük eleştiri alırken yine bazı kaynaklar kamera dizaynının böyle olmayacağını iddia etti. Son olarak Letsgodigital sitesi S22 Ultra’nın bazı görüntülerini oluşturdu. Neyse ki buradaki kamera tasarımı modern bir yapıda ve daha iyi görünüyor.

S22 Ultra'nın yakın zamanda sızdırılan görseli.

S22 Ultra’nın yakın zamanda sızdırılan görseli.

Birbirine paralel iki şerit şeklinde olan kamera kümeleri bu haliyle en azından önceki görüntüden daha güzel görünüyor. Tabii bunun da nihai tasarım olup olmadığı henüz net değil.

GalaxyS22 Ultra, kamera ünitesini bir tarafa bırakırsak son dönem Galaxy Note serisi telefonlara benzer bir görünüme sahip olacak. Ultra model, Galaxy S22 ve S22 Plus’a kıyasla köşeleri daha belirgin. Bunun nedenleri arasında S-Pen’in bu defa kasa içerisine yerleştirilecek olması gösterilebilir. Bir diğer husus ise Note serisinin artık olmaması. Samsung bunun yerine Note serisini bir nevi Galaxy S serisi altında sürdürecek diyebiliriz.

Galaxy S22 serisinin ocak ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor. Kasım ayında üretime geçecek telefonda pazara bağlı olarak Exynos 2200 ve Snapdragon 898 işlemcileri yer alacak. Türkiye’ye her zaman olduğu gibi telefonun Exynos  modeli gelecek. Galaxy S22 serisi hakkında gelişmeler yaşandıkça aktarmayı sürdüreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.