Akıllı Telefon Ekim 12, 2021 8:51

WhatsApp Çok Seveceğiniz Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp ses kaydı işlemcinde yeni bir özellik üzerinde daha çalıyor. Son gelişmelere bakılırsa ses kaydedilirken duraklatılabilecek.
WhatsApp Çok Seveceğiniz Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp yeni bir özellik üzerinde çalışıyor ve bu noktada uygulamanın kullanıcı deneyimi geliştirmeyi sürdürüyor. Kısa süre önce sohbet uygulamasına ses kayıtlarını farklı hızlarda oynatma özelliğini getiren WhatsApp bu noktada önemli bir işlevi daha kullanıcıların hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

WhatsApp Beta Info’nun Twitter hesabından yayınladığı mesaja göre kullanıcılar şimdi uygulama içerisinde ses kaydı gönderirken, kayıtları duraklatabilecekler. Bu gelişme özellikle sesli mesaj özelliğini fazlasıyla kullananları memnun edecektir. Zira kaydettiğiniz ve yarıda kalan kayıtları istenmeyen durumlar oluştuğunda artık silmek zorunda kalmayacaksınız. Bunun yerine duraklatmanız yeterli olacaktır.

Yukarıdaki demo videoda görüldüğü gibi, ses kayıt panelinde kaydın yanında artık bir durdurma butonu da bulunmakta. Daha sonra aynı buton kullanılarak ses kaydı işlemi devam ettiriliyor. WhatsApp ses kayıtlarını duraklatma özelliği, şu anda uygulamanın iOS’taki beta kanalında yalnızca birkaç kullanıcıya ulaştı. Ancak yakında tüm beta kullanıcıları için daha geniş bir kullanıma sunulması bekleniyor. WhatsApp Beta Info, Android kullanıcıları için de ses kayıt durdurma işlevi çalışmalarının başladığını duyurdu. WhatsApp’ın bu yararlı özellik için kullanıcıları çok fazla bekletmeyeceğini düşünüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.