Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 12, 2021 16:20

TECNO CAMON 17 Android 12 Alacak!

Tecno Mobile'ın çok sevilen telefonu TECNO CAMON 17 için müjdeli haber geldi. Telefon önümüzdeki yıl Android 12 güncellemesini alacak.
TECNO CAMON 17 Android 12 Alacak!

Türkiye’de telefon üreten ve uygun fiyatlı modelleri ile dikkat çeken Tecno Mobile bugün müjdeli haberi verdi. Açıklamalara göre firmanın TECNO CAMON 17 modeli güvenlik ve gizlilik, bağlantı, kullanıcı deneyimi, oyun ve daha fazlasını geliştirecek Android 12 güncellemesini alan ilk birkaç telefon arasında yer alacak. Android 12, yakında TECNO’nun CAMON 17 için piyasaya çıkacak olan HiOS 8.5’i ile birlikte piyasaya sürülecek.

Özelleştirilmiş HiOS8.5, Android 12 güncellemesiyle birlikte CAMON 17’de eş zamanlı olarak piyasaya sürülecek. Bu yılın sonunda, dünya çapındaki CAMON 17 kullanıcıları Android 12 sürüm yükseltmesini zorlayacak. Ayrıca yakında PHANTOM X için de satışa sunulacak. CAMON 17 serisi, Temmuz ayında Hindistan’da piyasaya sürülmüştü. Henüz Türkiye pazarına gelmeyen bu modelin 2022’de ülkemizi de ziyaret etmesini bekliyoruz.

Yeni Android 12’yi temel alan HiOS 8.5, kullanıcılar için daha duyarlı ve sezgisel hissetmek için yeniden tasarlanacak ve uygulamalar ve hatta cihazlar arasında birleşik temalar sunacak. Örneğin, widget’lar Android 12’de daha kapsamlı ve erişilebilir görünecek, böylece kullanıcılar bilgileri kolaylıkla alabilecekler. Gizlilik koruması ile ilgili olarak, HiOS daha da optimize edilecek. Yazılım ve donanımı entegre eden Za-Hooc güvenlik konsepti geçen yıl piyasaya sürülmüştü. Bu, Android 12 ile pano bildirimlerini ve yaklaşık konumları da içerecek.

Oyun performansıyla ilgili HiOS 8.5 işlevleri daha da optimize edilecek ve baraj özellikleri ve çağrı reddetmeleri de optimize edilmeye devam edecek.

TECNO CAMON 17

Güncelleme hakkında yorum yapan TECNO genel müdürü Stephen Ha; “TECNO her zaman gelişmekte olan pazarlardaki kullanıcılara endüstri trendleriyle uyumlu en son teknolojileri sağlamaya ve cihazlarımızı kullanma deneyimini sürekli olarak optimize etmeye kendini adamıştır. Yeni bir kullanıcı arayüzü tasarımından kapsamlı güvenlik ve gizlilik koruması yükseltmelerine kadar tüketicilere daha kullanışlı ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunan Android 12 güncellemeleri bizi heyecanlandırıyor.” dedi.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.