Honor Ekim 12, 2021 12:25

Honor Ambargolardan Kurtuldu! Google Servisleri Geliyor!

Huawei'den ayrılan Honor, Amerika'nın ambargolarından teker teker kurtuluyor. Şimdi de Google Mobil Servisleri müjdesi geldi.
Honor Ambargolardan Kurtuldu! Google Servisleri Geliyor!

Çin ile Amerika arasındaki savaşta kurban Huawei ilan edilmişti. Bu süreçte Google Mobil Servisleri’nden mahrum kalan Huawei, zor günler geçirmişti. Altındaki Honor markasını satmak zorunda kalan Çinli firma, yeni bir devin doğuşunu sağladı. Bugün gelen bilgilere göre Honor’ın artık ambargo ile derdi kalmadı. Çünkü yakında Avrupa pazarında satılacak olan Honor’ın telefon ve tabletlerinde Google Mobil Servisleri yer alacak.

Honor Google Mobil Servisleri için müjdeyi verdi

Çinli firma, ilk aşamada birçok satıcı ortağıyla işbirliğini başarıyla onayladı. Gelen açıklamada; “Yeni 50 serimiz, müşterilerimize daha eksiksiz bir uygulama ortamı ve olağanüstü bir mobil deneyim sunmak için Google Mobil Servisleri (GMS) ile donatılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Android açık kaynak olmasına rağmen, Google GMS hala Amerika’dan yetkilendirme gerektiriyor. GMS, Google Play, Gmail, Google Harita, YouTube ve Chrome gibi önemli uygulamaları içeriyor. Huawei’nin telefonlarında hala bu servis olmadığı için popüler uygulamaları kullanamıyorsunuz.

Google Play Store

Honor’ın CEO’su Zhao Ming daha önce bir röportajda bu yıl küresel pazarın operasyonları, kanalları ve perakende fırsatlarını yeniden inşa etmeye odaklandığını söylemişti. Honor’ın dünya çapında 50’den fazla ülkede kademeli olarak ticari faaliyetlerine devam ettiği ve gelecekte daha fazla ürünün piyasaya sürüleceği bildiriliyor. Yeni cep telefonları ve tabletler de Google GMS’yi destekleyecek.

Huawei’den ayrıldıktan sonra yepyeni bir marka olarak yükselişe geçen Honor’ın Google Mobil Servisleri’ni kullanabilecek olması oldukça sevindirici. Özellikle Avrupa pazarında GMS’siz bir telefon almak büyük bir işkenceye dönüşüyordu. Huawei’nin de en kısa sürede ambargolardan kurtulup GMS’yi kullanması gerekiyor. Düşünseniz 15.000 TL’ye telefon alıyorsunuz ve YouTube ve Gmail’i bile kullanamıyorsunuz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.