Akıllı Telefon Ekim 12, 2021 11:24

En Güçlü Telefonlar Açıklandı, Xiaomi Mix 4 Artık Listede

Master Lu kıyaslama aracı en güçlü Android telefonlar listesini açıkladı. Listenin tamamında Qualcomm işlemcili telefonlar yer alıyor.
En Güçlü Telefonlar Açıklandı, Xiaomi Mix 4 Artık Listede

Çin’de önemli bir akıllı telefon kıyaslama uygulaması olan Master Lu, en güçlü telefonlar listesini açıkladı. Açıklanan listenin tamamında Snapdragon 888 ve 888 Plus işlemcili telefonlar yer alıyor. Gelişmiş soğutma sistemlerine sahip olan oyuncu telefonları bir kez daha listenin ilk sıralarında. Fakat bu defa listeye yeni bir telefonun dahil edildiğini görüyoruz.

Xiaomi’nin bir süreden beri Çin’de satışta olan popüler telefonu Xiaomi Mix 4, Master Lu benchmark testinde en güçlü üçüncü telefon olmayı başardı. 2021’in üçüncü çeyrek dönemi baz alınarak hazırlanan listenin zirvesinde 921.575 puanla Asus ROG Phone 5s Pro yer alıyor. Telefona Snapdragon 888 Plus işlemcisi güç veriyor.

İkinci sırada yine aynı işlemcili bir başka oyuncu telefonu Nubia Red Magic 6S Pro yer alıyor.  Telefonun elde ettiği puan 920.478.

Listenin devamında yer alan telefonlar ise iQOO 8 Pro, Black Shark 4 Pro, Redmi K40 Pro, Lenovo Legion 2 Pro, Honor Magic 3 Pro, Vivo X70 Pro + ve OnePlus 9 yer alıyor. İlk 10 içerisinden Xiaomi ya da alt markalarına ait üç telefon yer alıyor.

Android cephesindeki en güçlü cihazlar listenin bundan sonraki süreçte değişmesi pek olası görünmüyor. Yıl sonunda Snapdragon 898, Exynos 2200 ve Dimensity 2000 işlemcili telefonların çıkış yapması ile birlikte liste yavaş yavaş değişecektir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.