Mobil Ekim 12, 2021 19:35

Apple Yeni Etkinlik Duyurusunu Yaptı! Peki Ne Tanıtılacak?

Cupertinolu teknoloji devi Apple yeni etkinlik duyurusu ile karşımıza çıktı. Peki, bu etkinlikte hangi yeni ürünler tanıtılacak?
Apple Yeni Etkinlik Duyurusunu Yaptı! Peki Ne Tanıtılacak?

Apple’ın Eylül ayındaki etkinliğinde bildiğiniz gibi iPhone 13 serisi, iPad mini 6, yeni iPad ve Apple Watch Series 7 tanıtılmıştı. Cupertinolu teknoloji devi Apple yeni etkinlik duyurusu ile bir kez daha karşımıza çıktı. Apple’dan gelen açıklamalara göre 18 Ekim 2021 tarihinde online olarak etkinlik düzenlenecek. Peki, koronavirüs kapsamında düzenlenecek olan bu etkinlikte hangi yeni ürünler tanıtılacak?

Bildiğiniz gibi Apple uzun bir süredir MacBook serisinde büyük tasarım değişiklikleri yapmamıştı. Apple M1 yonga seti ile Intel’i üzen Apple, önümüzdeki haftaki etkinlikte rakiplerini bir kez daha dize getirmek için sahneye çıkacak. Bu etkinlikte MacBook Pro 16 inç modelinin tanıtılmasını bekliyoruz.

Bu modelde daha güçlü olan Apple M1X yonga seti kullanılacak. Verimlilik konusunda rakipsiz olan Apple M serisi yonga setinin yeni halini gerçekten de dört gözle bekliyoruz diyebiliriz. Muhtemelen MacBook Air serisinde de tasarım değişiklikleri yapılacak ve bu seride de Apple’ın M1X yongası kullanılacak.

Apple’ın bu etkinlikte 3 .nesil AirPods modelini de tanıtması bekleniyor. Tasarımsal açıdan AirPods Pro’yu andırması beklenen yeni seri ses konusunda da rakiplerine taş çıkaracak. Cupertinolu firma bu etkinlikte yeni servislerini de duyurabilir. Ancak şimdilik yeni servisler hakkında en ufak bir bilgi kırıntısının dahi olmadığını belirtelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.