Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

iOS 15.0.2 Güncellemesi Çıktı! Mutlaka İndirin!

Apple, iOS 15'te yaşanan sorunları çözmeye devam ediyor. Şimdi de iPhone modelleri için iOS 15.0.2 güncellemesi OTA üzerinden yayınlandı.

iOS 15.0.2 Güncellemesi Çıktı! Mutlaka İndirin!

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda yayınladığı iOS 15 güncellemesi ile bir takım sorunlara neden olmuştu. Bu sorunları iOS 15.0.1 ile çözen Apple, bazı yeni sorunların önünü açmıştı. Cupertinolu teknoloji devi bugün ise karşıma iOS 15.0.2 güncellemesi ile çıktı. iOS 15’i alan tüm iPhone modellerine gelen bu güncelleme bir dizi iyileştirmeyi beraberinde getiriyor.

Özellikle iPhone 13 serisinde yaşanan sorunlar bu güncelleme ile tarih oluyor diyebiliriz. OTA üzerinden sunulan bu güncellemeyi Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden yükleyebilirsiniz. Güncellemeyi yüklemeden önce şarjınızın yüzde 80’den fazla olduğuna ve Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzdan emin olun. Eğer iPhone’da sorun yaşıyorsanız bu güncellemeyi mutlaka yüklemelisiniz.

iOS 15.0.2 güncellemesi ile düzeltilen hatalar

  • Mesajlar’dan arşivinize kaydedilen fotoğrafların ilişkili konu grubunun veya mesajın silinmesinin ardından silinmesi
  • MagSafe özellikli iPhone Deri Cüzdan’ın Bul’a bağlanamaması
  • AirTag’in Nesneleri Bul sekmesinde görünmemesi
  • CarPlay’in ses uygulamalarını açamaması veya çalma sırasında bağlantısının kesilmesi
  • iPhone 13 modelleri için Finder’ı veya iTunes’u kullanarak aygıtı geri yüklemenin veya güncellemenin başarısız olması düzeltildi.

iOS 15.0.2

Apple’ın WWDC 21 etkinliğinde gösterdiği iOS 15’in diğer özelliklerinin iOS 15.1 ile sunulacağını belirtelim. Beta aşamasında olan bu güncellemenin önümüzdeki ay herkesin beğenisine sunulacağını düşünüyoruz. iOS 15’te yenilik yok diyenlere cevap olacak olan yeni güncellemeler, iPhone 13 serisinin tüm cevherlerini ortaya çıkaracak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.