Samsung Ekim 10, 2021 20:58

Samsung Üçüncü Çeyrekte Rekor Kâr Elde Edecek, Durmak Bilmiyor!

Güney koreli elektronik devi Samsung, üçüncü çeyrekte kârlarına kâr ekleyecek. Şirket ileriye devam ederken yeni gelişmeleri getiriyor.
Samsung Üçüncü Çeyrekte Rekor Kâr Elde Edecek, Durmak Bilmiyor!

Samsung, bu yılın üçüncü çeyreği için kazanç kılavuzunu açıkladı . Elektronik devine göre, üç aylık geliri 73 trilyon KRW’ye (yaklaşık 61,2 milyar $) ulaşabilir. İşletme karı 15,8 trilyon KRW (yaklaşık 13,23 milyar $) civarında olabilir. Bu durum, güçlü çip satışları sayesinde Güney Koreli şirketin şimdiye kadarki en yüksek üç aylık geliri.

Şirketin 2021’in üçüncü çeyreğine ilişkin faaliyet karı, 2020’nin üçüncü çeyreğine kıyasla %28 daha yüksek. Bu arada, 30 Eylül’de sona eren çeyreğe ilişkin geliri de 2020’nin üçüncü çeyreğine göre daha yüksek. Şirket, gelir artışının gerçek nedenini açıklamasa da  Samsung’un yüksek çip satışlarından ve yüksek yarı iletken fiyatlarından dolayı büyük bir gelir artışı gerçekleşmiş olabilir.

Samsung

COVID-19 pandemisinden sonra, evden çalışma ve e-öğrenmenin benimsenmesi hızla arttı ve bulut sunucuları, veri merkezleri ve tüketici elektroniği için daha yüksek yarı iletken çip satışlarına yol açtı. Oyun konsollarının, grafik kartlarının ve TV’lerin satışları bile geçen yıldan bu yana büyük bir artış gördü ve Samsung’un gelirini doğrudan artırdı.

Samsung’un, 2021 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin nihai rakamları bu ayın sonunda açıklamasını bekliyoruz. Şirket birkaç ay önce akıllı telefon satışlarının pandemi öncesi seviyelere dönmesini beklediğinden bahsetti. Ancak şirket birçok tedarik zinciri sorunuyla karşı karşıya kalıyor, bu da iptallere veya gecikmelere ve satışların düşmesine neden oluyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.