Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 10, 2021 8:55

Efsane GTA Oyunları Yenilenmiş Hali ile Mobile Geliyor

Rockstar Games efsane GTA oyunları için düğmeye bastı. GTA III, GTA: Vice City ve GTA: San Andreas yeni sürümleri ile geliyor.
Efsane GTA Oyunları Yenilenmiş Hali ile Mobile Geliyor

Yaklaşık 8 yıldır GTA V‘in ekmeğini yiyen ve yeni nesil konsollara getireceği sürüm ile yemeğe devam edecek olan Rockstar Games’ten ilginç bir haber geldi. Efsane GTA oyunları olarak bilinen GTA III, GTA: Vice City ve GTA: San Andreas‘ın yenilenmiş grafikleri ile karşımıza çıkacağı resmi olarak açıklandı. Yani GTA 6‘yı bekleyenler 2-3 yıl daha bu beklentilerini kendilerine saklasın. Rockstar Games bir süre daha eski oyunlarından para kazanmaya devam edecek.

Bu üçlü çok güçlü! Efsaneleşen GTA oyunları parmaklarınızın ucunda olacak!

Rockstar’dan gelen açıklamalara göre; Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition olarak isimlendirilecek bu seri PC, PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S ve Nintendo Switch için çıkacak. iOS ve Android sürümleri için de müjdeli haberi veren Rockstar, 2022 yılını işaret ediyor.

Mobilde bildiğiniz gibi bu efsane üçlü yer alıyor. Taş gibi çalışan bu oyunlar yeni sürümün çıkması ile orijinal sürüm olarak isimlendirilecek. Yenilenmiş sürümde nasıl bir grafik artışı sunulacağı bilinmiyor. Tahminlerimize göre 120 Hz desteği olacak olan yeni seriyi, amiral gemisi Android telefonlar ve iPhone 13 Pro‘da oynamak aşırı keyifli olacak.

Rockstar’ın yenilenmiş seriyi nasıl fiyatlandıracağı da bilinmiyor. Bildiğiniz gibi yeni nesil oyun fiyatları 69.99 dolardan satılıyor. Muhtemelen bu seri 39.99 dolardan fiyatlandırılacak. Eğer bu üçlüye tam oyun fiyatı istenirse oyuncular tepkilerini ortaya koyacaktır. Bu yüzden Türkiye’de de yeni üçlünün uygun fiyattan gelmesini bekliyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.