Akıllı Saat Ekim 9, 2021 10:51

Xiaomi Watch Color 2 Dünyaya Açıldı, Türkiye’ye Bekleniyor

Kısa süre önce Çin'de tanıtılan Xiaomi Watch Color 2 akıllı saat artık dünya çapında satın alınabiliyor. Saat Türkiye'ye bekleniyor.
Xiaomi Watch Color 2 Dünyaya Açıldı, Türkiye’ye Bekleniyor

Xiaomi geçtiğimiz gün Civi isimli sürpriz akıllı telefonun  yanında bir de akıllı saat duyurusu gerçekleştirdi. Xiaomi Watch Color 2 ismiyle çıkış yapan akıllı saat şık tasarımı ve fonksiyonlarıyla pek çok kişinin ilgisini çekeceğe benziyor. Kısa bir süreden beri Çin’de satışta olan akıllı saat şimdi küresel çapta satın alınabiliyor.

Xiaomi Watch Color2,  AliExpress’te  179.99 $ fiyatıyla sipariş edilebilir durumda. Dünyanın neredeyse her bölgesine gönderim yapılmakta. Fakat Türkiye’den satın almak istediğinizde ek gümrük vergileri de ödeyeceğinizi unutmayın. Bu durumda saatin Türkiye’de satışını beklemek daha doğru olacaktır. Serinin ilk modeli ülkemizde satışa sunulduğunu hatırlatalım.

Xiaomi Watch Color 2 Başlıca Özellikleri

Xiaomi Watch Color2, 1.43 inç büyüklüğünde 326PPI yoğunlukta AMOLED ekrana sahip. Ekran için özelleştirilebilir 200’den fazla saat yüzü mevcut. 19’u profesyonel olmak üzere 117 spor modüle gelen saatte çift frekanslı GPS desteği, dörtlü konumlandırma ve 5ATM suya dayanıklılık sertifikası öne çıkan diğer özellikler.

Mavi, beyaz ve siyah renkli kasaya sahip olan akıllı saat, kandaki oksijen seviyesini 7 x 24 saat ölçen SpO2 sensörüne sahip. Bunun yanında nabız ölçer, tüm gün uyku izleme ve kadınlar için adet döngüsü takibi gibi önemli işlevler de öne çıkıyor. 470 mAh büyüklüğündeki piliyle 12 güne kadar pil ömrü vaat eden saat, üçüncü taraf uygulamalar ile Bluetooth üzerinde sesli aramaları destekliyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.