Akıllı Telefon Ekim 9, 2021 8:54

MIUI 12.5 Enhanced Edition Güncellemesi Yedi Telefon İçin Yayınlandı

MIUI 12.5 Enhanced Edition güncellemesinin dağıtımı tam gaz devam ediyor. Güncelleme son olarak yedi Xiaomi ve Redmi model için yayınlandı.
MIUI 12.5 Enhanced Edition Güncellemesi Yedi Telefon İçin Yayınlandı

Xiamoi, MIUI 12.5 Enhanced Edition güncellemesinde ikinci dalgayı başlattı. Şirketten yapılan açıklamaya göre yedi Redmi ve Xiaomi telefon için güncelleme dağıtılmaya başlandı.

MIUI 12.5’in geliştirilmiş versiyonu Çin’de Redmi Note 8, Redmi Note 9 4G, Redmi Note 9 5G, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro ve Xiaomi Mi 10 Lite kullanıcılarıyla buluşuyor. Kararlı yapıda olan güncellemenin dağıtımı birkaç hafta sürecek. Güncelleme daha sonra küresel çaptaki kullanıcılarla buluşacak.

Xiaomi, MIUI 12.5’in geliştirilmiş versiyonunda sistem alt yapısına, daha düşük güç ve bellek tüketimine odaklanıyor. Şirket bu noktada Atomize bellek, Sıvı depolama ve Odaklanmış algoritmalar olarak isimlendirdiği gelişmeleri sisteme dahil ediyor. Peki bu üç önemli gelişme neler getiriyor?

Sıvı depolama:

  • Yeni depolama mekanizmaları, sistemin zaman içinde canlı ve duyarlı olmasını sağlar. Disk birleştirmenin verimliliği önemli ölçüde artırılıyor. Aylarca kullanımdan sonra bile performans güçlü kalır.

Atomize bellek:

  • Ultra ince bellek yönetimine odaklanarak RAM kullanımını daha verimli hale getirir. Uygulama belleğini bölerek ve önemsiz görevleri kapatarak, kendi geliştirdiği bellek yönetim mekanizması bellek kullanımını kolaylaştırır.

Odaklanmış algoritmalar:

  • Yeni algoritmalar, sistem kaynaklarını kullanım senaryolarına göre dinamik olarak tahsis ederek cihazlarda sorunsuz bir deneyim sağlar. Çekirdek senaryolar sorunsuz ve tam olarak hızlandırılır, senaryoya göre mevcut kullanıcılar tarafından algılanan en belirgin süreçlere öncelik verilir ve arka planda belirli uygulamaların etkisi en aza indirilir. Güç tasarrufu iyileştirilirken CPU kullanımı azaltılır.
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.