Apple Watch Ekim 9, 2021 16:26

Apple Türkiye’de Yine Yok Sattı! Stoklar Tükendi!

Apple'ın akıllı saati Apple Watch Series 7 Türkiye'de satışa sunuldu. Yüksek fiyatına rağmen bu saatin stokları kısa süre içerisinde tükendi.
Apple Türkiye’de Yine Yok Sattı! Stoklar Tükendi!

Cupertinolu teknoloji devi söz verdiği gibi yeni akıllı saati olan Apple Watch Series 7‘yi tüm dünya ile aynı anda Türkiye‘de de satışa sundu. Bu yıl 41mm ve 45mm modelleri ile karşımıza çıkan teknoloji devi, dolar kurundan dolayı fiyatları ülkemizde zamlı bir şekilde sunmuştu. Amerika’da yine bir önceki serinin aynı fiyatına satılan Series 7, ülkemizde gerçekten de bir iPhone parasına raflardaki yerini aldı.

Apple Watch Series 7 Türkiye’de yüksek fiyatına rağmen peynir ekmek gibi satıyor

41mm modeli için 4.399 TL ve 45mm modeli için 4.699 TL fiyat talep eden Apple’ın yüzü bu yüksek fiyatlara rağmen gülmeye devam ediyor. Normal şartlar altında Apple‘ın online mağazasından yaptığınız alışverişlerde teslim tarihi 2-3 gün gösterilir. iPhone 13 serisinde bile bu teslim tarihi 1-2 haftaydı. Ancak iş akıllı saate gelince teslim süresi ilginç bir şekilde 4-5 hafta olarak belirtiliyor.

Çip krizinden dolayı bu yıl nispeten stok sorunu yaşayacak olan Apple’ın yüzü, ülkemizde yine gülmeye devam edecek gibi görünüyor. Şu an Türkiye’de iPhone 13 Pro serisinin stokları neredeyse tüm mağazalarda tükenmiş durumda. Millet 15.000 TL’leri peynir ekmeğe para verir gibi iPhone’a vermeye devam ediyor.

Apple Watch Series 7

Böyle şartların oluştuğu bir ülkede Apple’ın fiyatları düşürmek gibi bir şey yapması imkansız görünüyor. Cupertinolu firma bu yüksek fiyatlara rağmen yine kapış kapış ürün satmaya devam ediyorsa, fiyatlarda bir indirim yapmaz. Yapmak istese bile maalesef ki dolar ve euro kurundaki hareketlilikten dolayı bu pek mümkün görünmüyor.

Önümüzdeki yıl çıkacak olan Apple’ın yeni ürünleri daha da zamlı gelecek. Eğer yeni çıkan ürünlerden birini almayı düşünüyorsanız bizce hiç bekleme yapmayın ve hemen satın alın. Aksi durumda bu fiyatları mumla arayabilirsin iz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.