Akıllı Telefon Ekim 8, 2021 18:15

Samsung Galaxy S22 Ultra’ya Bir de Böyle Bakın

Samsung Galaxy S22 Ultra S-Pen ve tasarımı ile diğer Galaxy S serisi telefonlardan sıyrılacak. Telefonu bir de konsept videosunda görelim.
Samsung Galaxy S22 Ultra’ya Bir de Böyle Bakın

Samsung Galaxy S22 Ultra modeline ait render görüntüler kısa süre önce güvenilir kaynaklarca yayınlandı. Görüntüler pek çok kişi gibi bizleri de şaşırttı. Özellikle S-Pen kalemin artık bir yuva içerisine oturtulacak olması, yeni bir Note serisi telefon bekleyenleri fazlasıyla heyecanlandırdı.

Heyecanlanmalarına neden olacak şey sadece S-Pen’in telefon içerisine dahil edilmesi değil. Galaxy S22 Ultra görünüm noktasında da son dönem Galaxy Note serisi telefonlara benziyor. Daha keskin köşeli yapılı, Ocak 2021’de tanıtılacak telefonun sanki Galaxy S22 Ultra değil de, Galaxy Note 22 Ultra olacağını gösteriyor.

Yakın zamanda sızdırılan render görüntüler işlenerek daha güzel görünen konsept görüntüler eşliğinde karşımıza çıkıyor. Galaxy S22 Ultra’da videodaki renklerin tercih edileceği bildiriliyor. Bu noktada kırmızı renk epey ilgi görecektir.

Galaxy S22 Ultra sıra dışı bir arka kamera tasarımına sahip. Tasarım elbette göreceli bir kavram, fakat bu kamera yapısını pek çok kişinin başta garipseyeceği kesin. Tabii biz son kararımızı telefonu elimize aldıktan sonra vereceğiz. Şu an görünen tasarım için keşke Samsung’un kamera birimi ya da tasarım birimi keşke daha fazla mesai yapsaymış diyoruz.

Galaxy S22 Ultra’da 6.8 inç büyüklüğünde Quad HD + çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip AMOLED ekran yer alacak. 40 watt hızlı şarj desteğine sahip olacak telefonun pilinin ise 5.000 mAh büyüklüğünde olması bekleniyor. Arka bölümde 108 megapiksel çözünürlüğünde ana kamera göreceğiz. Periskop, telefoto ve ultra geniş açılı sensörler dörtlü kameranın diğer tamamlayıcıları olacak. Gelen bilgiler ana kamera dışında diğer üçlü kameranın çözünürlük seviyelerinde artış yaşanacağı yönünde.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.