Akıllı Telefon Ekim 7, 2021 12:25

Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus İçin Güncelleme Zamanı

Samsung popülerliğini hala sürdüren Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus için yeni bir güncelleme dağıtmaya başladı. Yeni güncelleme ne getiriyor?
Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus İçin Güncelleme Zamanı

Samsung, son aylarda olduğu gibi, Ekim 2021 güvenlik güncellemesini de ilk yayınlayan Android üreticisi oldu. Yeni güvenlik güncellemesi halihazırda birkaç üst düzey ve orta segment telefon ve tablet için yayınlanmış durumda. Samsung şimdi güncellemeyi bazı pazarlarda Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus modelleriyle buluşturuyor.

Galaxy Note 10 serisi, N97xFXXS7FUI5 sürüm numaralı yeni güncellemeyi bazı Güney Amerika ülkelerinde almaya başladı. Güncelleme her zaman olduğu gibi kademeli olarak yayılıyor ve çok yakında ülkemizdeki Galaxy Note10 ve Note10 Plus kullanıcıları tarafından da indirilebilecek.

Samsung, Ekim 2021 güvenlik düzeltme güncellemesi ile birlikte 60’tan fazla güvenlik açığını kapatıyor. Güncelleme bunun yanı sıra sistem kararlılığı ve çeşitli iyileştirmeler getiriyor. Yeni yazılımı dilerseniz Ayarlar menüsünden sorgulatabilirsiniz.

Öte yandan Samsung bir yandan güvenlik odaklı güncellemeler yayınlarken diğer taraftan Android 12 / One UI 4.0 güncellemesinde çalışmalarını hızlandırdı. Galaxy S21 serisi için halihazırda altı ülkede beta programı başlatılmış durumda.

Muhtemelen kasım ayı içerisinde Samsung’un güncellemeyi resmi olarak başlatacak. Hem Galaxy Note 10 hem de Galaxy Note10 Plus, Samsung’un Android 12 sürümüne yükselteceği listede yer alıyor. Bu güncelleme her iki telefon için son büyük güncelleme olacaktır. Fakat telefonlar bir süre daha güvenlik odaklı güncellemeler almayı sürdürecektir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.