Akıllı Telefon Ekim 6, 2021 9:22

Samsung One UI 4.0 beta 2 ile Material You Tasarımına Merhaba Dedi

Samsung One UI 4.0 güncellemesinde ikinci beta versiyonu yayınlandı. Yeni güncelleme beklenen tema özelliğini Samsung telefonlara getiriyor.
Samsung One UI 4.0 beta 2 ile Material You Tasarımına Merhaba Dedi

Google, Android 12 ile birlikte Android işletim sistemini modernize etmek için Materyal You adı verilen yeni bir tema motorunu sisteme dahil etti. Yeniden tasarlanan uygulamalar ve sistem kullanıcı arayüzünün yanı sıra, arka plan ve vurgu renkleri duvar kağıdı seçimine göre ayarlanıyor. Samsung yayınladığı son One UI 4.0 güncellemesiyle birlikte Materyal You adlı dizaynı kendi arayüzüne uyarlamaya başladı.

Galaxy S21 serisi için bir süre önce başlayan Android 12 / One UI 4.0 beta programında ikinci versiyon yayınlandı. Samsung söz konusu güncellemeye merakla beklenen dinamik tema özelliğini dahil etti.

Yeni tema özelliği ile birlikte kullanıcılara sistem kullanıcı arayüzünde kullanılabilecek renk şemaları için sayısız olasılık sunulur. Duvar kağıdıyla aynı renkleri kullandığı için sistem arayüzü de artık daha tutarlı görünecek.

Ancak bir eksiklik var. SamMobile sitesinin yayınladığı ekran görüntüleri, yeni tema motorunun yalnızca vurgu renkleriyle sınırlı olduğunu gösteriyor. Bu, vurgu renklerini kullanan öğelerle birlikte renkleri her iki arka plan için dinamik olarak ayarlayan Google’ın tema sisteminden bir adım geride. Muhtemelen bir sonraki güncellemede tema özelliği tam anlamıyla kullanıma sunulacaktır.

One UI 4.0 ikinci beta sürümü bazı önemli iyileştirme ve düzeltmelerin yanında  telefonlara 4 GB’a kadar sanal RAM ekleyen RAM Plus özelliğini telefonlara getiriyor. Bu özellik yakında zamanda Galaxy A52s 5G ve Galaxy Z Fold 2 modellerinde de yer almaya başladı. Ayrıca yakında çok daha fazla Galaxy telefon ve tablette kullanıma sunulacak.

Beta programı şu an için Çin, Almanya, Hindistan, Polonya, Güney Kore, ABD ve İngiltere ile sınırlı ve sadece Galaxy S21 serisi modelleri kapsıyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.