Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 6, 2021 14:57

Galaxy Note 8 Sahipleri Bu Habere Çok Üzülecek

Samsung, artık miladını dolduran Galaxy Note 8 için kararını verdi. Güney Koreli teknoloji üreticisi bir devrin devinden elini çekiyor.
Galaxy Note 8 Sahipleri Bu Habere Çok Üzülecek

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung, bu yıl Galaxy Note 21 serisini atlayarak herkesi şoke etmişti. Note 7 faciasından tam bir yıl sonra 2017 yılında Samsung karşımızda Galaxy Note 8 ile çıkmıştı. Bir döneme damgasını vuran Note 8 artık miladını doldurdu diyebiliriz. Bildiğiniz gibi amiral gemisi bir Android telefon iPhone’ların aksine maksimum 4 yıl destekleniyor. 4 yıl sonrasında ise çöpe çıkıyor.

Bye Bye Galaxy Note 8 

Samsung bu politikasına yine devam etti ve Note 8’den desteğini çektiğini açıkladı. Bu artık telefonun artık güncelleme almayacağı anlamına geliyor. Dört yıl boyunca güvenlik güncellemelerini alan telefon Ekim ayının sonuna kadar güvenlik güncellemesi alacak. Ancak şu an en güncel güvenlik yaması Ağustos ayına ait. Muhtemelen bir daha güncelleme gelmeyecek ve Note 8’deki Ağustos ayı Android yaması son sürüm olacak.

Galaxy Note 8

2015 yılında çıkan iPhone 6s serisi bile iOS 15 güncellemesini geçtiğimiz günlerde aldı. Apple bırakın güvenlik yamasını ana güncellemelerini bile 6 yıllık cihazlarına sunarak rakiplerinden fersah fersah önde olduğunu bir kez kanıtladı diyebiliriz. Android’in korkulu rüyası olan güncellemeler daha önümüzdeki bi 10 yıl daha çözüme kavuşmayacak gibi görünüyor.

10.000 TL üzeri verip satın aldığınız amiral gemisi Android telefonun 4 yıl sonra güncelleme alamayacağını bilmek oldukça üzücü. Umarız rekabet için artık Google’dan bir hamle gelir ve güncellemeler zorunlu kılınır. Aksi durumda firmalar güncellemeleri 3. plana atmaya devam edecek….

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.