Akıllı Telefon Ekim 5, 2021 14:51

iPhone 13 Pro Max, DxOMark’ta İlk Sıraya Yerleşti

iPhone 13 Pro Max, kamera incelemeleriyle ünlü DxOMark sitesinin konuğu oldu. Fakat incelenen akıllı telefonun ekranıydı.
iPhone 13 Pro Max, DxOMark’ta İlk Sıraya Yerleşti

iPhone 13 Pro Max, DxOMark’ın sonu konuğu oldu. Yakın zamanda iPhone13 Pro’nun kamera incelemesini gerçekleştiren site söz konusu Pro Max modeli olduğunda ise telefonun ekran incelemesini paylaştı. DxOMark laboratuvarları, iPhone 13 Pro Max’in akıllı telefon endüstrisindeki en iyi ekrana sahip olduğunu belirtti. iPhone13 Pro Max elde ettiği 99 puanla bu kategorinin yeni lideri oldu. Yeni Pro Max modeli böylelikle sırasıyla 93 ve 91 puan alan Huawei P50 Pro ve Samsung Galaxy S21 Ultra’yı geride bırakmayı başardı.

iPhone 13 Pro Max’te 6.7 inç büyüklüğünde 2778 x 1284 piksel çözünürlüğünde Super Retine XDR OLED ekran yer alıyor. 120 Hz’ye kadar uyarlanabilir olan bu ekran HDR10 ve Dolby Vision desteğiyle geliyor.

DxOMark, akıllı telefonun neredeyse tüm koşullarda mükemmel okunabilirliğe sahip olduğunu belirtti. Ekran mükemmel renk performansı, yanıt verme ve sorunsuz görüntüleme özelliklerine sahip. Ekran ayrıca HDR10 yüksek dinamik aralığını desteklemekte, yeterli parlaklık ve kontrasta sahip.

DxOMark’a göre iPhone 13 Pro Max’in ekranında iyileştirmeler yapılması da gerekiyor. Örneğin varsayılan ayarlarda cihazın parlaklığı gece rahat okuma için yeterli değil. Ek olarak, mavi ışık filtresi aktif olduğunda, ekranda güçlü bir turuncu renk tonu oluşuyor. Ölçümler, ekran parlaklığının 1066 cd/m 2’ye ulaştığını göstermiştir. Geçen yılki iPhone 12 Pro Max’in ekranı ise maksimum 815 cd/m 2 parlaklığa erişebilmişti.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.