Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 5, 2021 18:54

En Hızlı VPN Uygulaması Belli Oldu

İnternette güvenliği sağlayan VPN'in en çok merak edilen sorusu bugün yanıt buldu. En hızlı VPN uygulaması yapılan testler ile ortaya çıktı.
En Hızlı VPN Uygulaması Belli Oldu

Türkiye’de genellikle yasaklı sitelere giriş amaçlı kullanılan VPN aslında dünya çapında bu amaçlı kullanılmıyor. İnternette gizliliği ve güvenliği sağlama amaçlı kullanılan bu hizmet, son yıllarda daha popüler hale gelmeye başladı. Bu süreçte birbirinden farklı VPN hizmetleri ortaya çıktı. Kullanıcılar bunlar arasında seçim yaparken oldukça zorlanıyordu. Ancak bugün en hızlı VPN uygulaması yapılan testler sonrasında belli oldu.

VPN’i kullandığınız zaman bildiğiniz gibi yükleme ve indirme hızlarında büyük bir düşüş yaşanıyor. Ping sürelerinin arşa çıktığı bu hizmette kullanıcılar minimum kayıp yaşamak istiyor. Yapılan araştırmalara göre 45 farklı ülkede sunucusu olan Private Internet Access, 64 Mbps indirme ve 59 Mbps yükleme hızı ile dünyanın en hızlısı seçildi. Bu hizmeti herkesin yakında tanıdığı Tunnel Bear takip ediyor.

Fiyatları ile Türk kullanıcıları üzen NordVPN ise 57 farklı ülkede sunucu, 8 Mbps indirme ve 30 Mbps yükleme hızı ile listenin son sıralarında yer alıyor. Bildiğiniz gibi ülkemizde maalesef ki VPN’lerin çoğu yasaklı. Yani internet servis sağlayıcıları bu hizmetleri kullanmanızı engelliyor. Bu durumun ne zaman değişeceği ise şimdilik bilinmiyor.

VPN

En hızlı VPN uygulaması – 2021

  • Private Internet Access – 45 farklı ülkede sunucu, 64 Mbps indirme ve 59 Mbps yükleme hızı
  • Tunnel Bear – 46 farklı ülkede sunucu, 42 Mbps indirme ve 40 Mbps yükleme hızı
  • Norton WiFi – 29 farklı ülkede sunucu, 33 Mbps indirme ve 27 Mbps yükleme hızı
  • IP Vanish – 52 farklı ülkede sunucu, 22 Mbps indirme ve 7 Mbps yükleme hızı
  • TorGuard – 50 farklı ülkede sunucu, 17 Mbps indirme ve 22 Mbps yükleme hızı
  • PureVPN – 76 farklı ülkede sunucu, 15 Mbps indirme ve 8 Mbps yükleme hızı
  • NordVPN –  57 farklı ülkede sunucu, 8 Mbps indirme ve 30 Mbps yükleme hızı
  • Keep Solid – 94 farklı ülkede sunucu, 5 Mbps indirme ve 42 Mbps yükleme hızı
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.