WhatsApp Ekim 4, 2021 14:47

WhatsApp Sonunda Beklenen Özelliği Getiriyor

WhatsApp'ın uzun zamandır beklenen özelliği nihayet geliyor. WhatsApp ses kayıtlarını dinlerken uygulamada gezinmeye izin verecek.
WhatsApp Sonunda Beklenen Özelliği Getiriyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sesli mesajları dinlemeyi kolaylaştıracak ve kullanıcılara daha fazla özgürlük sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Sızıntıları ile ünlü WABetaInfo, sesli mesaj oynatıcı adı verilen yeni yeniliği ortaya çıkardı. WABetaInfo’nun belirttiği gibi, yeni oynatıcı, WhatsApp’ın uygulamasındaki herhangi bir yerde sesli mesajları dinlemenize izin verecek.

WhatsApp sesli mesaj konusunda beklenen özelliğini getiriyor

Şu anda sesli mesajlar yalnızca gönderenin sohbet ekranından oynatılabiliyor. Bu ekrandan ayrılırsanız, mesaj oynatma kesintiye uğruyor. Bu yüzden ses kaydını dinlerken mesajlaşma ekranında kalmanız gerekiyordu. Bu özellik geç de olsa yakın zamanda hem iOS hem de Android kullanıcılarına sunulacak.

Yayınlanan ekran görüntüsüne bağlı olarak, o anda çalmakta olan sesli mesaj, duraklatma, oynatma ve kapatma gibi temel kontrollerle özel bir yerleşik üst çubukta görünecek. Bu panel WhatsApp’taki herhangi bir ekranda mevcut olacak. Bu özellik hala geliştirmenin erken aşamalarında ve beta test kullanıcıları için bile mevcut değil. Kullanıcılar için kesin lansman tarihi hala bilinmiyor.

WhatsApp

Tahminlerimize göre bu yeni özellik yıl bitmeden herkes için kullanılabilir olacak. Gizlilik politikasından dolayı yılın başında çok eleştirilen ve bu yüzden kullanıcılarını Telegram’a kaptıran WhatsApp’ın bu yeni özellikleri oldukça tatmin edici görünüyor. Son aylarda yenilik konusunda vites yükselten Facebook’un mesajlaşma uygulaması, kendine çeki düzen vermeye başladı diyebiliriz.

Hala dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın tahtını kimselere kaptırmaya niyeti yok gibi görünüyor. Bu yüzden daha fazla yeniliği önümüzdeki aylarda görmeye başlayacağız. Bu süreçte WhatsApp’ın tablet uygulaması ve telefondan bağımsız Web uygulamasının yürürlüğe gireceğini düşünüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.