Akıllı Telefon Ekim 4, 2021 17:20

Samsung Galaxy S22, iPhone 13’ün Yanında Devede Kulak Kalacak

Samsung Galaxy S22 gündemde yer almaya devam ediyor. Bu defa telefonların satış adetine dair bilgiler aktarıldı. Galaxy S22 umut vermiyor.
Samsung Galaxy S22, iPhone 13’ün Yanında Devede Kulak Kalacak

Samsung Galaxy S22 serisi bir aksilik olmazsa ocak ayında resmi olarak tanıtılacak. Bir süreden beri mobil pazarda gündemden düşmeyen telefonların tasarım ve bazı teknik özellikleri şimdiden netlik kazanmış durumda. Gelelim seri hakkında aktarılan son gelişmeye.

Güney Kore menşeli TheElec sitesine göre Samsung, 20 milyon Galaxy S22 serisi telefon üretmeyi planlıyor. Galaxy S20 ve S21 serisi ile kıyaslandığında üretim hacminde düşüş yaşanacak. Galaxy S22 modellerinde ayrıca ilk kez serideki bir telefonun üretim hacmi %50’nin üzerinde olacak. Hatta bu oran %60’ı da bulabilir.

Galaxy S22 serisinin üretim hacmi, iPhone 13 ile kıyaslandığında devede kulak kalıyor. Apple’ın sadece bu yılın sonuna kadar 100 milyon iPhone 13 serisi telefon satması bekleniyor.

Galaxy S22, seride en fazla üretilen telefon olacak. 6.1 inç büyüklüğünde ekranıyla Android ekosisteminin en kompakt telefonlarından biri olacak Galaxy S22 hem fiyatı hem de yapısı itibariyle en fazla ilgiyi görecektir.

Galaxy S22 Plus ise tüm üretimin %20’sini oluşturacak. Galaxy S21 ile kıyaslandığında da bu modelde ekran 0.1 inç seviyesinde küçülecek ve 6.6 inç seviyesine gerileyecek.

Galaxy S22 Ultra modeline geldiğimizde ise, Note serisinin bir karışımı olan telefon, tüm üretim hacminin %20-30’unu oluşturacak. 6.8 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüklü ekrana sahip olacak telefonda dahili S-Pen ile birlikte sadık Note serisi kullanıcılarının da bu modele geçmesi hedeflenecek.

Peki Galaxy S22 serisinde üretim hacmi neden düşürülecek? Bunun iki temel nedenin olduğunu düşünüyoruz. Birincisi Galaxy S serisine olan ilginin giderek düşmesi. Bir diğeri ise katlanabilir Galaxy Z serisi telefonların daha düşük fiyatlarla birlikte kullanıcılar tarafından daha fazla benimsenmesi.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.