Huawei Ekim 4, 2021 14:21

Huawei Yıllanmış Telefonlarını Küllerinden Yeniden Doğurtuyor

Huawei, Android'i terk ederek en büyük iyiliği yaptı kendine. HarmonyOS şimdi dört yıllık canavarlara gelerek küllerinden yeniden doğurtuyor.
Huawei Yıllanmış Telefonlarını Küllerinden Yeniden Doğurtuyor

Çinli teknoloji devinin en büyük çıkış yolu HarmonyOS olarak gösteriliyordu. Kısa süre içerisinde 120 milyon kullanıcı sayısını geride bırakan Huawei, yeni işletim sistemi ile Android’e ciddi bir rakip olmayı başaracak gibi görünüyor. Bu süreçte teknoloji devi HarmonyOS 2.0’ı sunduğu cihazlar ile herkesi şaşırtmayı başarmıştı. Şimdi ise bu şaşırtmalara bir yenisi daha eklendi.

Huawei’nin tam dört yıllık amiral gemisi modelleri olan Mate 9, P10 ve P10 Plus modellerine HarmonyOS’in beta sürümü gelmeye başladı. EMUI 9.1 ile çalışan bu telefonların direkt olarak HarmonyOS 2.0’a yükseltme alması oldukça sevindirici bir haber. HarmonyOS’in yapısından dolayı bu yeni güncelleme Android güncellemeleri gibi telefonu kasım kasım kastırmak yerine rahatlatarak kullanıcılara akıcı bir deneyim vadediyor.

HarmonyOS 2.0 ile bir ekosistem oluşturmak isteyen Çinli firma, bu güncellemeyi ne kadar çok cihazına sunabilirse o kadar kar. Örneğin eski bir modele bu güncelleme geldiğinde kullanıcı telefon değiştirmek yerine Huawei’nin başka bir cihazını satın alarak ekosisteme dahil olabilecek. Huawei’nin sadece telefon satma gibi planı yok. Bu yüzden ikame ürünler ile gelirlerini artırmak isteyen firma, ilerisi için yatırım yapıyor diyebiliriz.

Huawei

Android’e ciddi bir rakip olan HarmonyOS’in yeni sürümü bu yılın sonlarında duyurulacak. HarmonyOS 3.0 ile kullanıcılara daha fazla özellik sunacak olan teknoloji devi, bakalım kısa süre içerisinde son 4-5 yıl içerisinde satılan tüm modellerine bu güncellemeyi sunabilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.