Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 4, 2021 11:55

Huawei Mate 50 ile Kartlar Yeniden Dağıtılacak

Huawei'nin yeni amiral gemisi Huawei Mate 50 hakkında sevindiren haberler geliyor. Ambargolar 2022'de sona erecek gibi görünüyor.
Huawei Mate 50 ile Kartlar Yeniden Dağıtılacak

Amerika’nın ambargolarından dolayı Huawei’nin bu yılki amiral gemisi serisi Huawei P50, Snapdragon yonga seti ile gelse de 5G desteğine sahip olamamıştı. Daha önce Qualcomm‘un yonga setlerini kullanması bile yasaklanan Huawei, yavaş yavaş engelleri aşmaya devam edecek gibi görünüyor. Bugün gelen bilgiler Huawei Mate 50 serisinin ambargoları artık saf dışı bırakacağını gösteriyor.

Huawei Mate 50 Snapdragon 898 yonga seti ile hız canavarı olacak

Bu zamana kadar çıkan bilgiler Mate 50 serisinin Ekim ayında tanıtılacağını söylüyordu. Ancak bugün gelen bilgilere göre Mate 50 serisinin tanıtımı 2022 yılına sarktı. Bunun nedeni Huawei’nin yeni canavarında Qualcomm’un yeni amiral gemisi yonga seti Snapdragon 898‘i kullanacak olması gösteriliyor. Yani anlayacağınız artık Huawei de Qualcomm’un yeni yongalarını çıkar çıkmaz kullanabilecek.

Huawei Mate 50

Ancak Huawei’nin 5G ambargosu devam edecek. Bu yüzden Mate 50 serisi Snapdragon 898’deki 5G modem olmadan satışa sunulacak. LTPO ekran teknolojisine sahip olacağı söylenen Çinli teknoloji devinin canavarı 10 Hz ila 120 Hz aralığında yenileme hızı sunacak. iPhone 13 Pro’daki gibi bir ekran ile gelecek olan telefon kamera konusunda yine Leica ile anlaşacak. DxOMark’ta alacağı puan ile yine lider olması beklenen Huawei, bu telefonunda da Android kullanmayacak.

HarmonyOS ile küllerinden yeniden doğan firma, yeni canavarlarında da artık bu işletim sistemini kullanacak. Yıl sonuna doğru HarmonyOS 3.0’ı tanıtacak olan Huawei, Android’i geride bırakacak ve Apple’ın ekosistemine ciddi bir rakip olacak gibi görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.