iPhone Ekim 3, 2021 13:55

iPhone 13 Pro Max Modelinde Depolama Sorunu mu Var?

Yeni çıkan iPhone 13 Pro Max ve iOS 15 hakkında şikayetler artıyor. Özellikle depolama ile ilgili sorun dikkat çekiyor. İşte detayları.
iPhone 13 Pro Max Modelinde Depolama Sorunu mu Var?

Piyasaya yeni sürülen iPhone 13 Pro Max getirdiği birçok modern özelliğiyle dikkat çekmeye devam ediyor. Cihaz üçlü kamera sistemi, 1 TB’a varan depolama alanı seçenekleri ve yeni iOS 15 özellikleri ile öne çıktı. Depolama alanı demişken son zamanlarda 13 Pro Max’ta bir depolama alanı sorununun gündemde mevcut olduğunu da aktaralım. Bir Twitter kullanıcısı, henüz yeni edindiği 13 Pro Max cihazında ilginç bir sorunla karşılaştı.

iOS 15.0.1 Güncellemesine Rağmen iPhone 13 Pro Max Cihazında Depolama Sorunları Görülüyor

Bir Twitter kullanıcısı, 13 Pro Max cihazını iOS 15.0.1 sürümüne güncellemesine rağmen sistem verisinin yaklaşık 256 GB’a kadar varan olağanüstü depolama alanı kullandığını belirtti. Normal olmayan bu durum, 512 GB depolama alanlı cihazın neredeyse yarısını kaplıyor. Sistem verisinin depolama kullanımının olması gerekenden çok fazla gözüktüğünü görebiliyoruz.

Bu sorun sadece 13 Pro Max’te görülmedi ve iOS 15 sürümlü iPhone cihazlarında da görülebiliyor. Birçok kullanıcı bu yanlış sistem verisi depolama kullanımı göstergesinden oldukça şikayetçi ve hatanın çözülmesini bekliyor. Ayrıca iOS 15’in kabuktan daha yeni çıktığını belirtelim. Her sene her yeni iOS sürümünde bu hatalar mevcut olabiliyor ve ilerleyen güncellemelerde sorunlar düzeltiliyor. Oldukça rahatsız edici olan bu depolama sorunun Apple tarafından hızlıca çözülmesini bekliyoruz. Yeni gelişmeleri kaçırmamak için takipte kalın.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.