Mobil Ekim 1, 2021 20:55

Pixel 6 Pro Karşılaştırma Testlerinde Göründü, Google Tensor Şaşırtıyor!

Merakla beklenen Pixel 6 Pro, Tensor ile karşılaştırma testlerinde Exynos ve Snapdragon gibi rakiplerine kafa tutuyor. İşte testin sonuçları.
Pixel 6 Pro Karşılaştırma Testlerinde Göründü, Google Tensor Şaşırtıyor!

Şirketin heyecanla beklenen telefonu Pixel 6 Pro Geekbench testlerinde tekrar göründü. Google Tensor çipine sahip telefon, Exynos 2100 ve Snapdragon 888’in çok gerisinde olmayan tek çekirdekli puanlarda son çıkışından çok daha iyi performans gösterdi.

Pixel 6 Pro, web sitesinde iki listenin görünmesinden üç haftadan kısa bir süre sonra tekrar Geekbench’te görüldü. Yeni liste, cihaz ve Google Tensor çipseti hakkında yeni bir bilgi sağlamıyor.

Özellikle Geekbench, cihazın sırasıyla 1.8 GHz, 2.25 GHz ve 2.8 GHz hızında çalışan 4+2+2 olmak üzere üç CPU kümesine sahip olduğunu bildiriyor. En yavaş çekirdekler ARM Cortex-A55 çekirdekleri, ardından iki Cortex-A76 çekirdeği ve iki Cortex-X1 çekirdeği olarak geliyor. Ek olarak Geekbench, Pixel 6 Pro’nun LPDDR4x yerine LPDDR5 olduğu söylenen 12 GB RAM‘e sahip olduğunu bildiriyor.

Ayrıca Google Tensor, performans olarak Exynos 2100 ve Snapdragon 888‘e eskisinden çok daha yakın. Şimdi, tek çekirdekli performansta Google Tensor, Geekbench’te Exynos 2100’ün %3’ü ve Snapdragon 888’in %8’i arasında yer alıyor.

Çok çekirdekli performansta Tensor çipinin, Exynos 2100 ve Snapdragon 888 ile arasında sırasıyla %23 ve %31‘lik boşluk var.

Ancak cihazda yapılan testler şu anda yayın öncesi yazılım olduğu için daha az performans veriyor olabilir. Çıkış sürümünde çok daha fazla performans artışı bekleyebiliriz. Yeni Pixel cihazı hakkında son gelişmeler için takipte kalın.

 

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.