Akıllı Telefon Ekim 1, 2021 18:22

OnePlus 10 Pro Kamera Konusunda Daha Fazlasını Sunacak

OnePlus 10 Pro kamera tarafında sunacakları ile premium segmentindeki telefonlara rakip olmayı hedefliyor. Peki yeni gelişmeler neler olacak?
OnePlus 10 Pro Kamera Konusunda Daha Fazlasını Sunacak

OnePlus’ın bu yıl bir OnePlus 9T veya 9T Pro piyasaya sürme planı yok. Şirketin yıl bitmeden OnePlus 9 RT ve yeni bir Nord serisi telefon duyurma ihtimali ise hala masada. OnePlus 9 RT tam anlamıyla bir amiral gemisi olmayacak. 9R ile kıyaslandığında sadece kamera tarafında kayda değer bir yükseltmenin yapılması bekleniyor. Markanın asıl önemli yükseltmeler sergileyeceği telefonlar ise Oneplus 10 ve OnePlus 10 Pro olacak. Şimdi bu seride özellikle kamera tarafında yaşanacak bazı gelişmelere göz atalım.

Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre OnePlus10 Pro’da 5x optik yakınlaştırma sunan bir kamera paketi olacak. OnePlus 9 Pro halihazırda telefoto kamera ile 3.3x optik zoom gerçekleştirebiliyor. Daha etkili yakınlaştırma yapmak adına telefonda bir periskop kamera görmek şaşırtıcı olmayacaktır. Öte yandan Huawei P30 Pro, Xiaomi Mi 10 Ultra ve Vivo X60 Pro+ gibi daha eski telefonlar 5x optik zoom gerçekleştirebilmekte.

OnePlus10 Pro daha etkili yakınlaştırma sunacak olsa da, hayranların çoğu ana kamerada ciddi bir gelişme bekliyor. OnePlus 9 serisinde Hasselblad’ın kamera teknoloji yoğun şekilde pazarlandı, fakat kullanıcılara göre serinin kamera kalitesi Galaxy S21 ve iPhone 12 serisiyle hala yarışacak düzeyde değil. Dolasıyla şirketin ana kamerada gerek sensör tercihinde, gerekse diğer kamera bileşenlerinde ve tabii kamera yazılımında sıkı bir çalışma  yapması gerekecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.