iPhone Ekim 1, 2021 17:23

iPhone 13 Pro Max Kamerası ile Göz Muayenesi Yapıldı, Görenler Şaşırdı!

iPhone 13 Pro Max gündemde tahtını korumaya devam ediyor. Göz muayenesinde kullanılan cihazın makro lensi görenleri şaşırttı. İşte detaylar.
iPhone 13 Pro Max Kamerası ile Göz Muayenesi Yapıldı, Görenler Şaşırdı!

Apple kısa süre önce iPhone 13 serisi akıllı telefonlarını piyasaya sürdü ve Pro serisi modeller yeni bir kamera özelliğiyle geldi. iPhone 13 Pro Max makro özelliği, kullanıcıların yerleşik kamera uygulaması kullanarak hem fotoğrafları hem de videoları yakından çekmesine olanak tanıyor. Çoğu kullancının aksine, bir göz doktoru olan Dr. Tommy Korn, iPhone 13 Pro Max’teki yeni makro fotoğrafçılık modu için bir kullanım örneği buldu.

Doktor, bir sosyal medya gönderisi aracılığıyla ayrıntıları paylaştı ve hastanın gözünü yeni kamerayla kontrol etmek için yeni iPhone 13 Pro Max’i kullandığını ortaya koydu. Yeni Makro modu ile gözün ayrıntılı bir görüntüsü yakalandı ve hastanın gözüyle ilgili ayrıntılar gözlemlenip kaydedilmesine olanak tanındı.

Yukarıda gördüğünüz resimler hastanın kornea nakli olduğu ve sıyrığın iyileşip iyileşmediği sürekli kontrol edilmesi gereken bir vaka ile ilgili.

13 Pro ve Pro Max, daha büyük f/1.8 diyafram açıklığına ve 120 derecelik görüş alanına sahip ve yalnızca iki santimetre uzaklıktan makro görüntüler çekebilen, yükseltilmiş bir ultra geniş lense sahip. Bu cihaz ile göz muayenesi bile yapabiliyorsunuz.

iPhone 13

Makro modu, Ağır Çekim ve Hızlandırılmış Çekim dahil olmak üzere videolarda da kullanılıyor. Yeni Pro ve Pro Max ayrıca kullancıların video kaydederken yakınlaştırma yapmalarına olanak tanıyan yeni bir 77 mm telefoto kamera lensi ile birlikte geliyor.

Şu an itibariyle standart moddan makro moda geçiş, telefon cisme çok yaklaştığında otomatik olarak gerçekleiyor. Apple, bunun gelecekte değişeceğini ve kullanıcıların modlar arasında manuel olarak geçiş yapabildiğini de söyledi.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.