Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

iPhone 13 ve iOS 15 Tam Bir Facia Oldu

Apple'ın yeni canavarı iPhone 13, iOS 15 sürümü ile can sıkan sorunlar yaşamaya devam ediyor. Apple'ın acilen güncelleme yayınlaması şart.

iPhone 13 ve iOS 15 Tam Bir Facia Oldu

Cupertinolu teknoloji devi, Haziran’da tanıttığı iOS 15 güncellemesini uzun süre test etmişti. Eylül ayının ikinci haftasında indirime sunulan iOS 15 güncellemesi sorun üzerine sorun yaşamaya devam ediyor. Kutusundan iOS 15 ile çıkan iPhone 13 ailesinde bu sürümden dolayı kullanıcılar artık isyan etme noktasına geldi diyebiliriz.

iPhone 13, iOS 15 sürümünde sorunlar yaşamaya devam ediyor 

iOS 15’te birçok hata yer alıyor. Örneğin, ürün yazılımı AirPods Pro kulaklıkların kontrolünü bozdu. Sistem yanlış bir şekilde iPhone’un belleğinin neredeyse dolu olduğunu bildiriyor. Ayrıca kullanıcılar Apple Watch kullanarak iPhone’un kilidini açamıyor ve dokunmatik ekranda hatalar yaşanıyor.

Şimdi, bazı kullanıcılar kamera uygulamasında vizör sorunu yaşamaya başladı. Bazı iPhone 13 sahipleri Face ID ile başarılı yüz tanıma işleminden sonra yukarı kaydırıp kilidi açamıyor. Bu sorundan dolayı kullanıcılar bu işlemi iki defa yapmak zorunda kalıyor. Başka bir hata, Mail uygulamasının aniden çökmesiyle ilgili.

iOS 15 Batarya Sorunu Nasıl Çözülür?

Apple hataların çoğunu kabul etti. Şirket, Apple Watch sorununu iOS 15.1 Beta 2’de bile düzeltti. Ancak bunun için beta test programına katılmanız gerekiyor. Çoğu kullanıcının iOS 15.1’in kararlı sürümüne kadar beklemesi gerekecek. Bunun çok yakında gerçekleşmesi bekleniyor.

Muhtemelen önümüzdeki hafta iOS 15.0.1 ara güncellemesi ile özellikle firmanın yeni amiral gemisi modellerinde yaşanan sorunlar çözülecektir. iOS 15.1 güncellemesinin ise en geç Ekim ayı içerisinde indirime sunulmasını bekliyoruz. WWDC 21’de gösterilen çoğu özelliği iOS 15’in çıkışına yetiştiremeyen Apple, bu özellikleri bu yılın sonlarına doğru anca sunabilecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.