Mobil Eylül 30, 2021 18:57

iPhone 13 Pro Max ve Xiaomi Mi 11 Ultra Karşılaştırması: En Büyük İkili!

İki şirketin amiral gemisi iPhone 13 Pro Max ve Xiaomi Mi 11 Ultra arasında karşılaştırma yaptık. İşte karşılaştırma ve detayları.
iPhone 13 Pro Max ve Xiaomi Mi 11 Ultra Karşılaştırması: En Büyük İkili!

iPhone 13 Pro Max nihayet özellikleri açısından kendinden önceki modele benzer bir tasarımla ama birkaç iyileştirmeler ve yeni çipi ile satışa çıktı. Daha küçük çentik, büyük pil, çok daha iyi donanım konfigürasyonu ve daha fazlasını barındırıyor. Ancak Apple’ın Xiaomi ile rekabet etme zamanı geldi. İşte iPhone 13 Pro Max ve Xiaomi Mi 11 Ultra arasındaki karşılaştırma sizlerle.

Tasarım Karşılaştırması

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın devasa kamera modülü onu çok zarif kılmıyor. Büyük boyutlarıyla pek de ergonomik değil. 13 Pro Max, genel tasarımı ile rakibine göre daha şık. Ayrıca Pro Max, daha iyi su direnci ile geliyor. Mi 11 Ultra 1,5 metre derinliğine dayanabilirken, Pro Max 6 metreye kadar dayanabiliyor. Mi 11 Ultra seramik ve alüminyum çerçeve ile üretildi. Pro Max ise Seramik Kalkan ve paslanmaz çelik çerçeve ile birlikte geliyor. Yapı kalitesi olarak Pro Max önde.

Ekran Karşılaştırması

Xiaomi Mi 11 Ultra ekranıyla daha ilgi çekici. Bir milyar renk, 120Hz yenileme hızı, HDR10+ sertifikası ve Dolby Vision ile muhteşem bir AMOLED panelin yanı sıra, arka tarafta ana ekran yerine kullanılabilen ve arkadan selfie çekmeye olanak tanıyan ek bir mini ekran ile birlikte geliyor. iPhone13 Pro Max ise 120Hz ProMotion destekli Super Retina XDR OLED ekran ile geldi. Mi 11 Ultra ekran altı parmak izi okuyucuya sahipken, Pro Max 3D yüz okuyucuya sahip.

Donanım ve Yazılım Karşılaştırması

Kağıt üzerinde, Xiaomi Mi 11 Ultra, 12 GB’a kadar RAM ile geldiği için daha güçlü görünüyor ancak 13 Pro Max Daha güçlü A15 Bionic çipi ve daha iyi iOS optimizasyonu sayesinde daha iyi performans elde edebilir. Mi 11 Ultra Snapdragon 888 çipsetine sahip. Pro Max yaklaşık 6 GB RAM’e sahip. 1 TB depolama opsiyonuna varan seçenekleriyle Pro Max, depolamada önde. Mi 11 Ultra yaklaşık 256 GB’a kadar opsiyon sunuyor.

Kamera Karşılaştırması

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın kamerası, Pro Max’ten daha eksiksiz ve çok yönlü. Mi 11 Ultra, 8K videolar kaydedebiliyor. Fotoğraf kalitesi konusunda da 11 Ultra daha önde. Lazer otomatik odaklanmalı 50 MP ana sensöre, 5X optik zoomlu 48 MP periskop sensöre ve 48 MP ultra geniş kameraya sahip. iPhone 13 Pro Max’ın kamerası dörtlü 12 MP lenslerden oluşuyor. Ancak Pro Max, Sinema Modu gibi daha fazla olan kamera yazılımları ile daha çok üretkenlik sunuyor.

Pil ve Fiyat Karşılaştırması

Mi 11 Ultra, daha büyük 5000mAh pile sahip olmasına rağmen, iPhone13 Pro Max, daha iyi yazılım optimizasyonuna sahip olduğu için tek bir şarjla daha uzun pil ömrü sağlayabiliyor. Öte yandan Mi 11 Ultra daha yüksek şarj hızlarına sahip. iPhone 13 Pro Max yaklaşık 17.999 TL‘den başlıyor. Mi 11 Ultra ise 9.000 TL‘den başlayan fiyat etiketine sahip.

Xiaomi Mi 11 Ultra ve iPhone 13 Pro Max Özellikleri

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.