Akıllı Telefon Eylül 30, 2021 19:53

iPhone 13 Pro Max Beklenenden Daha Hızlı Şarj Desteğine Sahip

iPhone 13 Pro Max her ne kadar 20 watt hızlı şarj desteğiyle gelse de, yapılan incelemelere göre telefon çok daha fazlasını destekliyor.
iPhone 13 Pro Max Beklenenden Daha Hızlı Şarj Desteğine Sahip

iPhone 13 serisi daha tanıtılmadan Apple’ın önceki nesil telefonlara kıyasla hızlı şarj teknolojisini geliştireceği konuşuluyordu. Apple’ın etkinlikte değinmemesi nedeniyle iPhone 13 serisinin 20 watt hızlı şarj desteğini sürdürdüğü tahmin edildi. Fakat yapılan testler şarj gücünün kayda değer bir seviyede arttığını gösteriyor. En azından iPhone 13 Pro Max modelinde öyle görünüyor.

ChargerLAB tarafından yapılan bir test, iPhone 13 Pro Max’in 27 watt’a kadar hızlı şarj edilebildiğini ortaya koydu. Tabii bu hıza ulaşabilmek için telefonu en 30 watt’lık bir adaptörle şarj edilmesi gerekiyor. Kıyaslama yapmak gerekirse iPhone 12 Pro Max aynı testlerde maksimum 21-22 watt güç çıkışı sağlıyordu. Apple’ın bu denli önemli bir gelişmeye etkinlikte değinmemesi de ilginç doğrusu.

iPhone13 Pro Max, her ne kadar maksimum 27 watt hızlı şarj desteğine sahip olsa da, bu gücü ısınmayla ilgili durumlar nedeniyle sürdürememektedir. Merak edilen husus ise pilin tamamının bu süre zarfında ne kadar dolduğu. Daha önce yapılan bir başka incelemede iPhone 13 serisindeki tüm modellerde pillerin 80 -90 dakika arası sürelerde dolduğu görüldü. Bakıldığı zamanda yine de çok uzun süreler.

Öte yandan iPhone 13 serisinde tüm modeller kutularında şarj cihazı olmadan satılıyor. Bugün Apple’ın sözü edilen 30 watt USB Type-C bağlantılı adaptörünü Türkiye’de satın almak istediğinizde ekstradan 519 TL daha ödemeniz gerekecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.