Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 29, 2021 15:52

Xiaomi Android 12 Testlerine Başlıyor! İşte Güncelleme Alacak O Modeller!

Xiaomi Android 12 testlerine başlayacağını açıkladı. Güncellemenin test edileceği modeller de bugün resmileşti. İşte detaylar.
Xiaomi Android 12 Testlerine Başlıyor! İşte Güncelleme Alacak O Modeller!

Google, Ekim ayındaki Pixel 6 etkinliği sonrası Android 12 güncellemesini Pixel ailesine sunmaya başlayacak. Diğer telefon üreticileri de nihai sürümün yayınlanmasından sonra beta sürecine geçiş yapacak. Bugün ise Xiaomi Android 12 güncellemesinin testlerine başlayacağını açıkladı. Tahmin edebileceğiniz gibi bu testler firmanın amiral gemisi modellerinde başlayacak.

Son yapılan açıklamalara göre Android 12’nin testleri ilk olarak Xiaomi Mi 11, Xiaomi Mi 11i ve Xiaomi Mi 11 Ultra modellerinde yaılacak. İlk etapta 200 adet kullanıcıyı beta programına alacak olan Çinli teknoloji devi bu testleri kapalı bir şekilde yürütecek. İlerleyen dönemlerde ise bu test kapalıdan halka açık şeklinde güncellenecek. Ancak ne zaman olacağı şimdilik bilinmiyor.

Beta testine başvuracak kişilerin en az 18 yaşında olmalı ve belirtilen modellerden birini kullanmış olması gerekiyor. Aynı derecede önemli olan, beta test cihazının, bulunan hatalar ve arızalar hakkında şirketi düzenli olarak bilgilendirmesi ve ayrıca Android tabanlı MIUI çalışmaları hakkındaki izlenimlerini paylaşması gerekecek.

Google, Android 12’nin kararlı sürümünü 4 Ekim’de yayınlayacak. Bir dizi akıllı telefon; Google Pixel cihazları da dahil olmak üzere, bir süredir işletim sisteminin beta sürümleri alıyor. Daha önce aralarında Samsung cihazı yoktu. Ancak yakın zamanda Güney Koreli şirket, Galaxy S21, S21 + ve S21 Ultra sahipleri için Android 12 tabanlı One UI 4’ün beta testini başlattı.

Xiaomi Mi 11 Pro DxOMark

Görünüşe göre Android 12 güncellemesinin kullanımı ve dağıtımı Android 11’e göre çok daha hızlı olacak. Firmalar bu güncellemeleri kademe kademe sunacağı için Türkiye pazarına Android 12’nin ne zaman geleceğini kestirmek şimdiden zor. Bakalım Pixel’den sonra ilk kez hangi telefon Android 12 güncellemesini resmi olarak alacak?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.