Akıllı Telefon Eylül 29, 2021 16:25

Samsung Galaxy S21 FE Cephesinde Tüm Kanıtlar Siliniyor

Samsung Galaxy S21 FE modelinin tanıtılmayacağı artık kesinleşti. Samsung daha önce destek sayfalarında yer alan telefonu ortadan kaldırıyor.
Samsung Galaxy S21 FE Cephesinde Tüm Kanıtlar Siliniyor

Samsung Galaxy S21 FE, tanıtılsa da tanıtılmasa da şimdiden bu yılın en çok konuşulan telefonlarından biri oldu. Pek çok sertifika sürecinden geçen hatta destek sayfalarında görünen, yakın zamanda Çin’de TENAA belgelendirme sertifikasından geçerken teknik özellikleri netlik kazanan telefon için bekleyiş artık son buldu diyebiliriz.

Geçtiğimiz gün bir Samsung yetkilisi Galaxy S21 FE’nin iptal edildiği yönünde açıklamada bulundu. Buna gerekçe olarak da Galaxy Z Flip 3 satışlarının beklentilerin üzerinde seyretmesi ve küresel çapta bir yıla aşkın süredir devam eden çip sıkıntısı.

Samsung, S21 FE’nin iptalini telefonu destek sayfalarından kaldırarak bir kez daha onaylıyor. Tanıtım tarihi yaklaşırken SM-G990B model numarasına sahip Galaxy S21 FE için resmi siteye bir destek sayfası eklenmişti. Fakat Samsung şimdi telefonu birçok ülkede destek sayfalarından kaldırmaya başladı.

Galaxy S21 FE

Covid-19 nedeniyle özellikle çip endüstrisinde ciddi bir darboğaz yaşanıyor. Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Samsung bile tedarik sıkıntılarını aşamamış ve hem Galaxy Note 21 hem de S21 FE modellerini es geçmek zorunda kaldı. Belki bu modellerin tanıtılmaması markayı yeni bir stratejiye itmiş olabilir.

Galaxy S20 FE geçtiğimiz yıldan bu yana mobil dünyasında en çok satan akılı telefonlardan biri olmayı başardı. Galaxy S21 FE’nin de bu başarıyı sürdürmesine kesin gözüyle bakılıyordu, fakat bu olmadı. Temennimiz Samsung’un amiral gemisi katili bu seriyi sonlandırmaması.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.