iPhone Eylül 29, 2021 12:50

iPhone 13 Fiyatı Artmaya Başladı! Aman Allah’ım!

Apple'ın yeni gözdelerini kriz vurdu. iPhone 13 fiyatı bazı bölgelerde artmaya başladı. Peki, Türkiye'de durum nasıl olacak?
iPhone 13 Fiyatı Artmaya Başladı! Aman Allah’ım!

Apple, geçtiğimiz günlerde yeni canavarlarını resmi olarak piyasaya sürdü. Türkiye’de 10.999 TL‘den başlayan oldukça yüksek fiyatlardan satışa sunulan iPhone 13 serisi için bugün kötü haber geldi. Bazı yerlerde iPhone 13 fiyatı artmaya başladı. Peki, buna sebep olan şey ne? Karaborsa mı yoksa fiyatlar gerçekten de ilerleyen süreçte artacak mı?

iPhone 13 fiyatı stok sorunundan dolayı artacak

Son haberlere göre, yakın gelecekte iPhone 13 stok sıkıntısı yaşayacak. Çip krizinin Apple’ı da vurması bu yüzden fiyatların bir nebze artması bekleniyor. Nikkei News‘e göre bu sefer, salgının Vietnam’ın tedarik zinciri üzerindeki etkisi nedeniyle iPhone 13 gönderi süreci uzayacak. Ülkedeki mevcut ciddi salgın nedeniyle kısa vadede bir iyileşme olmazsa piyasada iPhone 13’te stok sıkıntısı yaşanacak. Ayrıca Vietnam’daki üretim hatları salgının ekonominin tüm sektörlerini ciddi şekilde etkilediğini de doğruladı.

Daha önce, elektrik kesintileri sırasında birçok Çin şehrinin elektrik tayınlama bildirimleri yayınladığı bildirilmişti. Birkaç önemli tedarikçi Apple ve Tesla, Çin’deki üretimin askıya alındığını duyurdu ve tedarik zincirinin istikrarını söz konusu bıraktı. Çin’deki mevcut elektrik sıkıntısı, kömür sıkıntısı ve sıkılaşan emisyon gereksinimlerinden kaynaklanıyor. B

u sıkıntıdan çok çeşitli şirketler etkilendi. Apple’ın resmi web sitesine göre, şimdiye kadar çeşitli iPhone 13 modellerinin teslimat süreleri iki hafta ile bir ay arasında değişiyor. Kaynaklar, Çin’deki mağazaların iPhone 13 için fiyat artırmaya başladığını doğruluyor ki bu iyiye işaret değil.

iPhone 13 fiyatı

Türkiye için bu durumun geçerli olmayacağını düşünüyoruz. Zaten dünyanın en pahalı iPhone’unu Türkiye’de satan Apple, resmi fiyatları daha da artırmaz. Ancak çip krizi ve üretim hattındaki sorunlar büyürse, Apple Türkiye’nin aksiyon alması gerekebilir. Bu yüzden iPhone 13’lerden birini almak istiyorsanız hazır stok varken ve fiyatlar bu seviyedeyken vakit kaybetmeyin deriz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.