Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 29, 2021 14:26

Honor Xiaomi’yi Geçmeyi Başardı! Pazar Tepetaklak Geldi!

Huawei'den ayrılan Honor, büyümeye ve yükselmeye tam gaz devam ediyor. Şimdi ise teknoloji devi Xiaomi'yi geçmeyi başardı.
Honor Xiaomi’yi Geçmeyi Başardı! Pazar Tepetaklak Geldi!

Amerika’nın yaptırımlarından bunalan Huawei, çareyi Honor markasını satmakta bulmuştu. Huawei’den bu yılın başında ayrılan Çinli teknoloji üreticisi, bu süreçte çıkardığı orta ve amiral gemisi telefonları ile büyük beğeni toplamıştı. Bu telefonların satışlara nasıl yansıyacağı ise merak ediliyordu.

Counterpoint Research’e göre; Ağustos 2021’de Honor, Çin’deki akıllı telefon satışlarında Xiaomi‘yi geçmeyi başardı. Ayrıca Çinli firma o pazardaki en büyük üçüncü marka oldu. Sadece bir ayda, Honor’un Çin’deki akıllı telefon satışları yüzde 18 artarak şimdiye kadarki en iyi büyüme oranlarından biri oldu.

Honor’un dünyanın en büyük akıllı telefon pazarındaki başarısı hakkında yorum yapan Counterpoint Araştırma Direktörü Tarun Pathak; “Huawei’den ayrıldıktan sonra firma, bileşen tedarikçileriyle yeniden bağlantı kurmayı başardı. Şu andan itibaren şirket, güçlü Ar-Ge yeteneklerini kullanarak yeni ürünler piyasaya sürdü ve Çin’de hızlı bir toparlanma yolunda ilerliyor. Yeni 50 serisi, orta sınıf segmentte ani bir başarıydı. Magic Serisi ile premium segmenti de hedefleyen firma, fiyat aralıklarında portföyünü genişletiyor. Cihazlarını elinde tutan ve başka markalara geçiş yapmayan sadık Huawei ve Honor tüketicilerinden de bastırılmış talep var. Distribütörlerle olan güçlü ilişkiler, Honor’un geniş çapta tanıtımına da yardımcı oldu.” ifadelerini kullandı.

Honor

Rekabet ortamını anlatan analistler, OPPO, vivo ve Xiaomi’nin Çin’deki varlıklarını aktif olarak genişlettiğini ve ürün yelpazesini genişlettiğini, Apple’ın ise iPhone 13 serisinin piyasaya sürülmesiyle daha önce Huawei’nin sahip olduğu premium segmenti ele geçirmek için iyi bir fırsata sahip olduğunu belirtiyor.

Bu, Honor’un genişlemesinin ağırlaştırıcı bir bileşen eksikliği nedeniyle engellenebileceği rekabetin yoğunlaştığını gösteriyor. Honor’un yalnızca akıllı telefonlarda değil, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve giyilebilir cihazlar da dahil olmak üzere diğer ürünler de ürettiğini belirtelim. Yeni Huawei olma yolunda tam gaz yoluna devam eden firma, görünüşe göre 2022 yılında çok ama çok canlar yakacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.