Apple Eylül 29, 2021 20:20

Apple Watch Türkiye’de İlginç Bir Şekilde Garanti Dışı Kaldı

Apple Watch bugün Türkiye'de ilginç bir şekilde garanti dışı kaldı. Tüketicinin yaşadığı bu sorun tartışmalara neden olacak.
Apple Watch Türkiye’de İlginç Bir Şekilde Garanti Dışı Kaldı

Akıllı saat konusunda lider isim olan Apple, Apple Watch modelleri ile spor ve sağlık modlarına çok önem veriyor. Öyle ki Cupertinolu firma saatlerinde su geçirmez özelliğine yer verip bunları havuzda aktivite takibi için bile kullanılabileceğini bas bas duyuruyordu. Ancak bugün Türkiye’de ilginç bir olay yaşandı. Ekşi Sözlük’te bir kullanıcı Apple Watch’u ile havuza girdiğini ve sonrasında ise saatin ekranının bozulduğunu dile getirdi.

Apple Watch sıvı temasından dolayı garanti dışı kaldı!

Apple teknik servisine akıllı saatini götüren tüketici saatin sıvı temasından dolayı garanti dışı kaldığını öğrenmesi ile adeta şok oldu. Havuzda aktivite takibi yapabilirsiniz denilen bir saatin su geçirip, sıvı teması ile garanti dışı kalması oldukça ilginç. Apple Destek ile de görüşen Ekşi Sözlük kullanıcısı saatinin maalesef ki garanti dışı kaldığını iki kez daha teyit ettirmiş.

Ekşi Sözlük’teki yazik olan insan isimli kullanıcı konuyla iligili olarak; “havuzda yüzmeye uygun diye hatta kullanım amaçlarından biri havuzda yüzerken aktivite takibi diye satılan apple watch’um havuzda yüzme sonrası ekranı bozuldu. gürgençler yetkili servisine götürdüm ancak henüz garanti süresi dolmayan cihazımı sıvı teması nedeniyle garanti dışında bıraktılar. ancak apple’ın resmi sitesinde bu saat ile “yüzün. sörf yapın. sudan korkmayın.” diye sloganı var ve ayrıca saatin kendi uygulaması olan aktiviteler uygulamasında havuzda yüzme seçeneği mevcut. servisten garanti dışında kaldığını öğrenince apple destek ile görüştüm ancak onlar da sıvı temasının garanti dışında kalacağını söylediler. su temasının kullancı hatası olmadığını, bu saatin bir kullanım hedefinin de havuzda yüzerkenki aktivite takibi olduğunu düşünüyorum. edit: tüketici hakem heyetine başvurdum. edit2:apple destek ile görüştüm, daha sonra kıdemli birine yönlendirdi, iki kişi de garanti dışı dedi” paylaşımında bulundu.

Apple Watch Series 7

Apple’ın vermiş olduğu satış sonrası destek şimdiye kadar oldukça övülüyordu. Ancak su geçirmez denilen bir cihazın su geçirip sıvı temasından dolayı garanti dışı kalması yeni tartışmalara neden olacak gibi görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.