Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 28, 2021 20:52

Samsung, Telefonları Sayesinde Büyümeyecek!

Samsung'un önümüzdeki süreçte ne kadar kazanacağı ortaya çıktı. Ancak Samsung telefonları sayesinde büyümeyecek. İşte detaylar.
Samsung, Telefonları Sayesinde Büyümeyecek!

Android telefon pazarında fırtınalar estiren Samsung, Çinli rakiplerinin atakları karşısında beklenen çıkışı gösterememişti. Galaxy S21 ailesinin de hem pandemi hem de yenilik sunmamasından dolayı satmaması Güney Koreli firmanın telefon pazarındaki payının düşmesine neden olmuştu. Ancak teknoloji devi yine de bu olumsuzluklara rağmen büyümesine tam gaz devam edecek.

Güney Koreli teknoloji devi, gelecek çeyrek için yine mükemmel finansal sonuçlar öngörüyor. Açıklanan bilgilere göre teknoloji devi için üçüncü mali çeyrek, yaklaşık 13,8 milyar dolarlık işletme karı ile sona erecek. Yıllık bazda ise bu yüzde 31,9’luk bir artışa tekabül edecek. Aynı zamanda, gelir yüzde 12.2 artarak 63 milyar dolara çıkacak. Bir önceki çeyreğe göre büyüme sırasıyla yüzde 29,7 ve yüzde 18 olacak.

Büyümenin nedeni, bir önceki çeyrekte olduğu gibi, öncelikle yarı iletkenlere olan yoğun talepte yatıyor. Şirkete karın çoğunu (yaklaşık yüzde 60) getirecek olan bu bölüm olacak. Kore wonunun döviz kurundaki değişim de gelirin artmasına katkı sağlayacak.

Samsung Telefon Ender

Ancak akıllı telefonlarda her şey o kadar iyi değil. Bölümün faaliyet gelirinin, bir yıl önceki 3,75 milyar dolara kıyasla 2,95 ila 3,2 milyar dolar arasında olması bekleniyor. Aynı zamanda, Samsung’un çeyrek için 69 milyon akıllı telefon satması bekleniyor. Yeni neslin esnek Galaxy Z modellerinin satışları beklentileri aşıyor ancak genel durum üzerinde büyük bir etkisi olmayabilir.

Samsung’un Ocak ayında Galaxy S22 ailesini tanıtacağını artık sağır sultan bile duymuş durumda. Samsung’un ne yapıp ne edip Galaxy S22 ailesi ile büyük çaplı yenilik sunması gerekiyor. Yılın son çeyreğinde genellikle Galaxy Note satışları Samsung’un sırtlardı. Ancak bu yıl çip krizi ve S ile Note serisi arasında farkın kalmamasından dolayı Note 21 serisi iptal edildi. Bunun üzerine bir de Galaxy S21 FE’nin iptal edilmesi teknoloji devinin gelirlerini önemli ölçüde düşürecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.