Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 28, 2021 19:50

Playstation 5, Yeni Planlanan Dev Güncellemeler ile Uçacak!

Güncellemelerine sürekli yenisi eklenen Playstation 5, yeni güncelleme planları ile gündemde. İşte beklenen güncellemeler ve detayları.
Playstation 5, Yeni Planlanan Dev Güncellemeler ile Uçacak!

Sony, kısa süre önce Playstation 5 konsolunun piyasaya sürülmesinden bu yana en büyük yazılım güncellemelerinden birini yayınladı. Önemli değişiklikler arasında TV hoparlörü için 3D ses desteği, SSD depolama genişletme özelliği mevcut. Ayrıca PS uygulamasında ve arayüzünde iyileştirmeler yapıldı. Ancak Platform Deneyimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Hideaki Nishino’ya göre güncellemerin dahası ilerde gelecek.

Nishino, güncellemeyle gelen tüm değişiklikler ve gelecekte görmeyi bekleyebileceklerimiz hakkında resmi PS bloguna konuştu. “Eylül güncellemesi ile pek çok özelliği kullanıma sunduk, ancak şahsen benim hoşuma giden bir şey de kupa kazanım takipçisi ve 3D ses desteği.”

PS4 sayesinde ekibin nasıl çok şey öğrendiği hakkında konuşmaya devam etti. Ne tür özelliklerin popüler olup olmadığını anlamalarına yardımcı olduğunu söyledi.

PlayStation 5

Nishino, PS5 için planlanan dev güncelleme listelerinde ilginç, heyecan verici ve harika fikirleri olduğunu söyledi. Güncellemelerin hazırlanırken PS5 topluluğundan, sosyal medyadan ve ailesinden geri bildirim aldıklarını ve bunları özenlice değerlendiklerini de iletti.

Başkan Yardımcısı, bu gelecek yeni özelliklerin ne olacağını söylemese de topluluk tarafından en fazla talep edilen özelliklerin olacağını ve ekibin bunları yaymak için özenle çalıştığını belirtti.

Şu anda kullanıcıların talebi cihazdaki klasörlere erişim ve  değiştirilebilir ekran yenileme hızları gibi detaylar. Ayrıca cihaz 2K ve 4K monitörlerde 1080P çözünürlükten yukarı destek vermiyor. Bu durum oldukça şikayet ediliyor. Bu talep ve şikayetlerin değerlendirilip önümüzdeki dev güncellemeye ekleneceğini umuyoruz. PS5 hakkında yeni gelişmeler için takipte kalın.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.