iPhone Eylül 28, 2021 12:22

iPhone 13 Almadan Bunu Mutlaka Okuyun!

Apple'ın iPhone 13 ailesinde bir takım kalite kontrol hataları yaptığı ortaya çıktı. Bu hatalar can sıkacak türden. İşte o hatalar.
iPhone 13 Almadan Bunu Mutlaka Okuyun!

Cupertinolu teknoloji devinin yeni canavarı geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu. iPhone 13 ailesini satın alanlar şimdiden ilk izlenimlerini paylaşmaya başladı. Telefondan memnun olan kullanıcılar övgü dolu yorumlar yaptı. Ancak bir çok kişi de telefonun kalite kontrol konusunda oldukça başarısız olduğundan şikayetçi. Eğer iPhone 13’ü satın almak istiyorsanız bu sorunlara hızlıca bir göz atmanızda fayda var.

iPhone 13 sorunları can sıkıyor

Birçok kullanıcı, yeni iPhone 13’ü kutudan çıkardıktan sonra üretim ve kalite kontrol sorunlarını keşfettiklerini belirtti. Koruyucu camın altındaki bir kamerada bulunan toz parçacıkları sıklıkla görünen sorunlar arasında yer alıyor. Kameradaki tozun yanı sıra bazı kullanıcılar yeni telefonlarında çiziklerle karşılaştı.

Pro modelleri, montaj sırasında bile çizilmesi nispeten kolay olan parlak paslanmaz çelik bir yan çerçeveye sahip. Çizikler, cihazın yeniden satış değerini etkileyebilir. Ayrıca çerçeve üzerinde izler varsa, bunların çizik değil, yumuşak nemli bir bezle silinerek çıkarılabilen tutkal lekeleri olabileceği de belirtildi.

iPhone 13

Buna ek olarak, iPhone 13’te ekran ve çerçeve arasında gevşek bir bağlantıyla ilgili bir sorun var. Bazı kullanıcılar, standart bir A4 kağıdının kalınlık boşluğuna kolayca sığdığını bildirdi.

iPhone 13’ü aldıktan sonra, birçok kullanıcı zayıf ağ sinyalinden şikayet etmeye başladı. Kullanıcılar “iPhone 13, iPhone 12’den daha kötü bir sinyale sahip, bu yüzden aynı anda iki cep telefonu almanız gerekiyor.” şeklinde yorumlar bile yapmaya başladı.

Sorun bir de kamera tarafında yaşanıyor. Bazı kullanıcılar çektikleri fotoğrafların bulanık olduğundan şikayetçi. Muhtemelen lensin montajı tarafında bir hata yapıldı.

iPhone 12 serisinde yeşilimsi bir ekran sorunu vardı. iPhone 13 serisinde de bazı kullanıcılara göre ekran renk tonu sorunu var. Ancak şimdi renk tonu yeşilimsi değil, kırmızı olarak karşımıza çıkıyor. Bu kırmızı ton oldukça can sıkıcı diyebiliriz.

iPhone 13

Ek olarak, bazı kullanıcılar “kullanımdan sonra baş dönmesi ve göz ağrısının” iPhone 13’te kullanılan PWM ile ilgili olabileceğini belirtmişler. PWM olayı Apple’ın çok canını acıtabilir. Çünkü PWM direkt panelle ilgili bir sorun olduğu için bunun çözüme kavuşturulması uzun sürecektir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.