Akıllı Telefon Eylül 28, 2021 16:05

Huawei Snapdragon 898 İşlemcili Bombayı Yıl Bitmeden Patlatabilir

Güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere göre Huawei Snapdragon 898 işlemcili bir telefonun testlerine başladı. Son gelişmeleri aktarıyoruz...
Huawei Snapdragon 898 İşlemcili Bombayı Yıl Bitmeden Patlatabilir

Huawei gelen haberlere bakılırsa Snapdragon 898 işlemcili bir telefonun testlerine başlamış durumda. Söz konusu işlemcinin üst segment telefonlarda yer alacağı göz önüne alındığında bu telefonun Huawei Mate 50 serisinin bir üyesi olabilir. Huawei’in test çalışmalarını sürdürdüğü yonga seti, Snadpragon 898’in 4G versiyonu. Huawei, ABD’nin ambargosu nedeniyle Qualcomm’un 5G destekli çiplerini kullanamıyor.

Qualcomm, Snapdragon 898 işlemcisinin aralık ayında duyuracak. Hatta bu işlemciyi kullanacak ilk telefonun Xiaomi 12 olacağı neredeyse kesinlik kazanmış durumda. Tüm bu gelişmeler ışığında  Digital Chat Station adlı güvenilir kaynağın aktardığı bilgi kafa karıştırmadı değil. Fakat bazı ihtimalleri göz önünde bulundurabiliriz.

Harmony OS

Birincisi Qualcomm, Snapdragon 898’in 4G versiyonunu daha önce piyasaya sunabilir. Ancak bu düşük ihtimal. Bir diğer ihtimale gelince; Huawei, 21 Ekim tarihinde Viyana’da kapsamlı bir etkinlik gerçekleştirecek. Bu etkinlikte Nova 9 serisi görücüye çıkacak. Yine P50 serisinin küresel çapta satışına ilişkin bazı bilgiler de verilebilir. Huawe ayrıca bu etkinlikte sözü edilen Snapdragon898 4G işlemcili telefonun müjdesini verebilir.

Huawei P50 serisinin henüz yaygın şekilde satışa sunulmadığı göz önüne alındığında şu an Huawei Mate 50 serisinin tanıtılması ne kadar doğru bir hamle olur bilmiyoruz.

Beklentimiz Mate 50 serisinin gelecek yılın ilk çeyreğinde tanıtılacağı yönünde. Dairesel kamera tasarımı daha iyi bir noktaya getirileceği konuşulan Mate 50 serisinde serisinde en güncel HarmonyOS sürümü yer alacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.